wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
پدر علم فیزیک ایران در فروشگاه لطیفی

پدر علم فیزیک ایران در فروشگاه لطیفی

گروه پارکر لطیفی که از گذشته های دور تا به امروز، مشغول به فروش اصیل ترین و مرغوب ترین نوشت افزار به مشتریان و همراهان خود بوده است، تمام کسانی را که روزی قدم رنجه نموده و از این فروشگاه خرید نموده اند را، همچون عضوی از خانواده ی بزرگ خود دانسته و آن ها را بسیار عزیر و محترم می شمارد. لیکن برخی از اعضای این خانواده ی بزرگ، کسانی بوده و هستند که در تاریخ یک مملکت نقش مهمی داشته و با خلق آثاری درخورد و ماندگار با قلم های پارکر لطیفی، خاطره ای فراموش نشدنی را برای این مجموعه رقم زده اند.

خاطره ی جناب آقای لطیفی و دکتر حسابی، پدر علم فیزیک ایران نیز، یکی از همین خاطرات است که همواره در یاد و خاطره ی اعضای هر دو خانواده مانده است و توسط پسر پروفسور حسابی (جناب آقای دکتر ایرج حسابی) نیز، مورد تایید و بازگویی قرار گرفته است. در این بخش به مرور خاطراتی از  گذشته های دور خواهیم پرداخت و قلم پارکر 51 را، که اسباب آشنایی و رفاقت این دو خانواده بوده است را، به شما معرفی خواهیم نمود.

دکتر قلم ایران و دکتر حسابی

 

آشنایی جناب آقای لطیفی و دکتر محمود حسابی

جناب آقای لطیفی نقل می نمایند که روزی در فروشگاه لطیفی مشغول به کار بوده اند که مردی وارد مغازه می شود. این مرد پس از وارسی قلم های موجود در مغازه، مشغول صحبت با جناب لطیفی شده و در مورد قلم های مختلف، پرس و جو می نماید تا با کسب مشاوره های تخصصی جناب آقای لطیفی، قلم ایده آل خود را پیدا نموده و خریداری نماید. جناب آقای لطیفی توضیح می دهند که در آن روز طبق روال همیشگی برخورد با مشتریان، اطلاعات لازم را در اختیار آقای مورد نظر قرار داده و ایشان را برای خرید قلم مورد نظرشان راهنمایی نموده اند. در پایانِ خرید آن مرد از جناب لطیفی تقاضا نمودند که نامشان را بر روی قلم حکاکی نمایند و بر روی کاغذ عبارت "دکتر حسابی" را می نویسند! در آن لحظه جناب لطیفی متوجه می شوند که مشتری مورد نظر،دکتر محمود حسابی، پدر علم فیزیک ایران است.جالب است بدانید که خرید آن قلم باعث شد تا آشنایی این دو مرد شکل گرفته و دوستیشان روز به روز عمیق تر و بیشتر گردد. امروزه نیز اعضای خانواده لطیفی و خانواده ی دکتر حسابی یکدیگر را می شناسند و دوستی بسیار زیبا و عمیقی را در بین خود احساس می کنند.

 

پارکر51 در دستان دکتر محمود حسابی

تصور این که روزی دکتر محمود حسابی، وارد فروشگاه پارکر لطیفی شده و قلمی را برای خلق آثار برجسته ی خود و نگارش روزمرگی هایش انتخاب نمودند، بسیار هیجان انگیز است! قلمی که شاهد بسیاری از افکار و اندیشه های دکتر حسابی بوده و تعدادی از آثار گران قدر ایشان همچون کتب فیزیک، مقالات و نظریات ایشان را ثبت نموده است. تصور کنید که امروزه می توانید وارد فروشگاهی شوید که زمانی، میزبان دکتر حسابی و امثال او بوده است و قلم هایی را خریداری کنید که روزگاری در دست چنین شخصیت های برجسته ای، به حرکت در آمده اند.

 

دکتر محمود حسابی در 12 شهریور سال 1371 هجری شمسی در حالی که در بیمارستان دانشگاه ژنو سوئیس بستری بودند، دار فانی را وداع گفته و این جهان را از حضور خود محروم ساختند. جالب است بدانید که موزه ی دکتر حسابی که در خیابان ولیعصر تهران واقع شده است، آثاری مربوط به زندگی ایشان را در خود جای داده و قلمی را که در آن روز خاطره انگیز، از فروشگاه لطیفی خریداری شده بود را نیز، در خود حفظ نموده است. بازدیدکنندگان از این موزه ی خاطره انگیز می توانند، این قلم را از نزدیک مشاهده نموده و با زنده کردن خاطره ی آن روز، بخشی از حال و هوای آن زمان را در ذهن تجسم نمایند.

 

فروشگاه لطیفی که از گذشته های دور تا به امروز، نقش بسیار مهمی را در ارتقای فرهنگ ایرانی ایفا نموده است و بخش اعظمی از تاریخ قلم ایران را رقم زده است، پیوسته می کوشد تا با زنده نگه داشتن خاطراتی گرانبها، نسل امروز را برآن دارد که بیندیشند و بنویسند و خلق کنند و هرگز دست از تلاش مضاعف برای بهبود آینده ی خویش برندارند. با مطالعه ی خاطرات  جناب لطیفی در می یابیم که مشاهیر فرهنگ و ادب ایران نیز، در میان ما زیسته و پرورش یافته اند و از همان امکاناتی برخوردار بوده اند که امروز ما هستیم! آن چه در این میان از اهمیت بسیار برخوردار است، خواستن و تلاش کردن و در ذهن نگه داشتن مسیر گذشتگان، به منظور ساخت آینده ای روشن تر و پویاتر می باشد...

 

گروه پارکر لطیفی مرجع تخصصی فروش و تعمیرات نوشت افزار در ایران

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832 (10 خط)
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه نوشت افزار پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...