wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
دکتر قلم و بیمارستان قلم

دکتر قلم کیست؟

شاید این عبارت برایتان کمی نا آشنا باشد، اما جالب است بدانید که این روزها شغلی در دنیا وجود دارد که تحت عنوان "دکتر خودنویس" یا "دکتر قلم" شناخته می شود و جزءِ 10 شغل عجیب و منحصر به فرد جهان است. حال ممکن است این سوال در ذهنتان شکل گیرد که دکتر قلم کیست، چه مسئولیت هایی دارد و در چه جایی مشغول به کار است؟

در این بخش به شرح تمامی مسئولیت های یک دکتر خودنویس خواهیم پرداخت و شما را با اهمیت و ضرورت این شغل خاص و کمیاب در دنیا آشنا خواهیم نمود.

 

  • هفتم بهمن ماه ( 28 January ) مصادف با روز دکتر قلم می باشد.

 

یک دکتر قلم به چه کاری مشغول است؟

دکتر قلم کسی است که قلم های قدیمی و شکسته را تعمیر و بازسازی می نماید و آن ها را مجددا به چرخه مصرف باز می گرداند. تمامی این کارها در جایی تحت عنوان "بیمارستان قلم" صورت می گیرد و دکتر خودنویس با دارا بودن ابزار و لوازمی ظریف و حساس، نسبت به احیای قلم های از کار افتاده اقدام می نماید. لازم به ذکر است که این شغل، حرفه ای کمیاب و منحصر به فرد می باشد و این طور نیست که هر کسی موفق به انجام آن شود. قلم ها، خودنویس ها و روان نویس ها هریک، از اجزا و  قطعات بسیار کوچک و ظریفی تشکیل شده اند که به صورت کاملا منظم در کنار هم قرار گرفته و منجر به کارکرد قلم مورد نظر می شوند. وقتی قلمی دچار مشکل می شود، این بدان معنا است که یکی از این اجزا کار خود را به درستی انجام نمی دهند و یا دچار شکستگی شده اند. دکتر قلم باید بتواند، با دارا بودن قدرت تمرکز بسیار بالا و استفاده از ابزار و قطعات مخصوص به کار خود، این اجزای آسیب دیده را تعمیر و یا تعویض نماید و تمامی قطعات تشکیل دهنده ی قلم را با همان نظم و دقت در کنار یک دیرگ قرار دهد تا همچون روز اول با یکدیگر تعامل داشته باشند و منجر به کارکرد درست قلم شوند.

دکتر قلم ایران و دکتر خودنویس ایران و بیمارستان قلم ایران

 

بررسی ضرورت وجود بیمارستان قلم

قلم و خودنویس، از جمله اشیای گرانبهایی هستند که علاوه بر دارا بودن ارزش مادی، از ارزش معنوی ویژه ای نیز بهره مندند. چه بسا  قلم ها و خودنویس هاییکه از عزیزی هدیه گرفته شده اند و یا خودنویس ها و روان نویس هایی که از شخصی گرانقدر به یادگار مانده اند. طبیعی است که حفظ و بقای این قلم ها برای صاحبانشان بسیار مهم و ارزشمند است و وجود بیمارستان قلم و اشخاصی تحت عنوان دکتر خودنویس یا پزشک قلم، این امکان را برای افراد فراهم می کند تا قلم های از کار افتاده ی خود را تعمیر نموده و تا سال های طولانی در نزد خود حفظ نمایند.

 

آشنایی با اولین و تنها دکتر قلم در ایران

همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم، افراد بسیار کمی در دنیا مشغول به این کار هستند و توانایی و مهارت تعمیر انواع قلم و خودنویس را دارند. جناب آقای لطیفی که از سال 1340، مشغول به فروش تخصصی قلم و نوشت افزار را در کشورمان هستند، نیمی از عمر خود را به تعمیر و بازسازی قلم ها اختصاص داده و هم اکنون به عنوان اولین و تنها دکتر قلم در ایران شناخته می شوند. در واقع گروه پارکر لطیفی که یکی از قدیمی ترین مراکز فروش نوشت افزار در ایران است، تنها بیمارستان قلم در داخل کشور می باشد که به ارائه ی خدمات ارزنده ای در سراسر کشور می پردازد و چه بسا قلم ها و خودنویس هایی که در این بیمارستان قلم و توسط جناب آقای لطیفی بازسازی شده و تا سال های طولانی، مورد استفاده ی صاحبانشان قرار گرفته اند.

جالب است بدانید که روزانه افراد بسیاری به بیمارستان قلم لطیفی مراجعه نموده و انواع قلم ها و خودنویس های خود را به دستان اعجاب انگیز جناب لطیفی می سپارند. قلم ها و خودنویس ها در اسرع وقت تعمیر و بازسازی شده و در کم ترین زمان ممکن به صاحبانشان تحویل داده می شوند. لازم به ذکر است که این خدمات تنها منحصر به افرادی که امکان مراجعه ی حضوری دارند نمی باشد و بسیاری افراد با ارسال قلم های خود به بیمارستان قلم لطیفی از شهرهای مختلف کشور، نسبت به تعمیر و بازسازی قلم های خود اقدام می نمایند و بدون کوچک ترین مشکلی، آن ها را درب منزلشان تحویل می گیرند. وجود بیمارستان قلمی همچون بیمارستان قلم گروه پارکر لطیفی و وجود دکتر قلمی همچون جناب آقای لطیفی این امکان را برای ایرانیان فراهم می کند تا بتوانند، به قلم ها و خودنویس های خود جانی دوباره ببخشند و آن ها را تا سالیان طولانی برای خود و عزیزانشان حفظ نمایند.

 

گروه پارکر لطیفی مرجع تخصصی فروش و تعمیرات نوشت افزار در ایران

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832 (10 خط)
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه نوشت افزار پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...