wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerشستشوی خودنویس و نحوه مراقبت و نگهداری از قلم
شستشوی خودنویس و نحوه مراقبت و نگهداری از قلم
شستشوی خودنویس و نحوه مراقبت و نگهداری از قلم

همان طور که می دانید، خودنویس ها، به عنوان زیباترین و اصیل ترین نوشت افزار، در میان مردم شناخته شده اند و نوشتن با آن ها، احساسی خارق العاده را به افراد القا می کند. لیکن آموزش استفاده ی صحیح از خودنویس ها به هنگام نوشتن، مساله ی بسیار مهمی است که در کنار حفاظت و نگه داری از آن ها، اهمیت بسیار دارد و باید به آن توجه شود. نحوه ی صحیح در دست گرفتن خودنویس به هنگام نوشتن، نحوه ی قرار گرفتن آن در جیب و کیف افراد، به ویژه در داخل هواپیما، و همچنین نکات بسیاری که به هنگام پر کردن جوهر خودنویس و تعویض کارتریج جوهر خودنویس باید به آن توجه شود

آموزش استفاده ی صحیح از خودنویس

همان طور که می دانید، خودنویس ها، به عنوان زیباترین و اصیل ترین نوشت افزار، در میان مردم شناخته شده اند و نوشتن با آن ها، احساسی خارق العاده را به افراد القا می کند. لیکن آموزش استفاده ی صحیح از خودنویس ها به هنگام نوشتن، مساله ی بسیار مهمی است که در کنار حفاظت و نگه داری از آن ها، اهمیت بسیار دارد و باید به آن توجه شود. نحوه ی صحیح در دست گرفتن خودنویس به هنگام نوشتن، نحوه ی قرار گرفتن آن در جیب و کیف افراد، به ویژه در داخل هواپیما، و همچنین نکات بسیاری که به هنگام پر کردن جوهر خودنویس و تعویض کارتریج جوهر خودنویس باید به آن توجه شود، همه و همه جز مباحثی هستند که به سادگی به افراد آموزش داده می شوند. داشتن اطلاعات جامع و کامل در این خصوص به افراد کمک می کند، تا به هنگام  استفاده از خودنویس های خود، آگاه تر بوده و آسیب های کمتری را به آن ها وارد نمایند، چراکه اکثر این آسیب ها در اثر عدم آگاهی افراد و به گونه ای غیر عمدی، عارض می گردد.

 

نحوه ی صحیح در دست گرفتن خودنویس (قلم)

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به هنگام نوشتن با خودنویس، به آن توجه شود، نحوه ی صحیح گرفتن خودنویس در دست می باشد. خودنویس ها نوک حساسی دارند و در دست گرفتن آن ها به شیوه ی درست، نقش بسیاری را در بازده و عملکردشان ایفا می کند و همچنین بر دوام و ماندگاری آن ها نیز می افزاید. همواره در نوشتن  با خودنویس، دقت کنید که قلم خود را، درست به موازات کاغذ در دست بگیرید و آن را بر روی صفحه ی مورد نظر حرکت دهید. در صورتی که خودنویس خود را به صورت زاویه دار و متمایل به چپ و راست در دست بگیرید، نوک قلم شکاف می یابد و همین مساله موجب بروز اختلال در نوشتن می گردد. این کار شاید در نگاه اول، کمی دشوار به نظر آید اما به محض گرفتن قلم در دست، شما نیز متوجه خواهید شد که به صورت غیر ارادی قلم را کاملا درست نگه داشته اید و دانستن این مساله، تنها به شما کمک می کند تا در طول نوشتن نیز، به حالت قلم در دستانتان دقت کنید و از کج شدن آن در روی صفحه ی جلوگیری به عمل آورید.

نحوه صحیح در دست گرفتن خودنویس   

  نحوه صحیح در دست گرفتن خودنویس

نحوه ی قرار گرفتن خودنویس در جیب و کیف شما

گذاشتن خودنویس در جیب یا کیف، و حمل آن به نقاط مختلف، مساله ای است که شاید هر کسی تجربه کرده باشد و آن چه در مورد آن اهمیت بسیار دارد، چگونگی قرار گرفتن خودنویس در جیب و کیف شما، در موقعیت های مختلف می باشد. برای گذاشتن خودنویس در جیب، حتما آن را به گونه ای در جیبتان بگذارید که نوکش رو به بالا باشد جالب است که بدانید، این قانون در مورد هواپیما هم صدق می کند و افراد برای جلوگیری از جوهر ریزی خودنویس به هنگام پرواز با هواپیما، بابد آن را رو به گونه ای در جیبشان قرار دهند که سر آن رو به بالا باشد. در مورد گذاشتن خودنویس در کیف نیز، همواره توجه کنید که خودنویس خود را در جایی مخصوص به آن قرار دهید تا آزادانه در کیف شما حرکت نکند و در جای مختص به خود ثابت و محکم بماند. توجه به این نکات ساده و کاربردی، باعث می شود تا عمر خودنویس شما طولانی تر شده و بازده ی بالاتری داشته باشد.

نحوه قرارگیری خودنویس داخل جیب در هواپیما

آشنایی با نوک خودنویس ها در ابعاد و اندازه های گوناکون

نوک خودنویس ها، یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده ی آن ها می باشد که مستقیما بر روی نوشتار شما و دست خطتان تاثیر می گذارد و هر اندازه ای از آن، ماهیت و زیبایی خاصی را به خط شما هدیه می کند. نوک خودنویس ها با ظرافت و دقت بسیار زیادی ساخته می شوند و در مراحل مختلف ساخت و صیقل کاری، مورد کنترل و بررسی قرار می گیرند. آن چه اندازه نوک قلم ها را تعیین می کند، قطعه ی توپی شکل بسیار کوچکی است در قسمت نوک هر خودنویسی دیده می شود و ابعاد و اندازه های مختلفی دارد. همین توپ کوچک است که پهنای خط حاصل از نوشتن با خودنویس های مختلف را تعیین می کند و مانع از بروز هر گونه مشکل در نوک قلم می گردد.

نوک قلم ها به 4 دسته تقسیم می شوند که هر یک ویژگی های خاص خود را داشته و برای نوع خاصی از نوشتار، ترجیح داده می شوند. البته سلیقه و نظر شخصی افراد نیز، در انتخاب نوک خودنویس تاثیر بسیار دارد و آن چه در این مورد اهمیت فراوان می یابد، رضایت و راحتی اشخاص به هنگام نوشتن با خودنویسشان می باشد.

نوک بینهایت نازک یا EF : خودنویس هایی که دارای نوک بینهایت نازک هستند، دقت عمل بسیاری را برای صاحبانشان به ارمغان می آورند و دست خطی بسیار ریز و ظریف را بر روی صفحه ی کاغذ رقم می زنند.

نوک نازک یا F : این چنین خودنویس هایی نیز، دارای دقت بسیار هستند و برای دست خط های ریز کاملا مناسب می باشند.

نوک متوسط یا M : خودنویس هایی که دارای نوک متوسط هستند، جزءِ پر طرفدارترین خودنویس ها می باشند و سرعت جوهر ریزی آن ها بر روز کاغذ کمی تندتر است. همین مساله، نوشتن با آن ها را راحت تر می کند و دست خطی زیبا را بر روی کاغذ بر جای می گذارد.

نوک پهن یا B :خودنویس هایی که دارای نوک پهن هستند، بیشتر برای دست خط های خاص و همچنین امضا کردن، مناسب اند و هویت خاصی را، به نوشتار شما می بخشند.

نمونه نوشتار تمامیه سایزهای نوک خودنویس

خودنویس ها، دارای انواع مناسب برای خطاطی و خوشنویسی نیز می باشند و توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. خطاطی با خودنویس، تجربه ای بس لذت بخش است که خوشنویسان بسیاری آن را چشیده اند.

نمونه نوشتار تمامیه سایزهای نوک خودنویس خطاطی

نحوه ی تمیز کردن و شست و شوی خودنویس

عملکرد خودنویس ها به گونه ای طراحی شده است که جوهر در درون آن ها جریان یافته و نهایتا از طریق نوک قلم، بر روی کاغد انتقال می یابد و نوشتار حاصل می گردد. جریان یافتن جوهر در داخل خودنویس ها، به مرور زمان موجب رسوب گذاری در بدنه ی خودنویس شده و باعث بروز اختلال در روند نوشتن می شود. البته لازم به ذکر است که جوهر های مرغوب دیر به دیر با این حالت مواجه می شوند و جوهرهای متفرقه، زودتر رسوب می کنند. اما رسوب گذاری هرگز موجب خراب شدن دائمی خودنویس شما نمی گردد و با انجام عملیاتی ساده خودنویستان به حالت اول باز می گردد.

نحوه ی صحیح تمیز کزدن خودنویس:

•در گام اول، درب خودنویس خود را باز کرده و بدنه ی آن را از شل خودنویس جدا کنید.

• در مرحله ی بعدی شل خودنویس، پمپ خودنویس و درب آن را (در صورتی که جوهر داخل درب ریخته شده باشد)، به مدت یک روز، در داخل لیوانی از آب سرد قرار دهید. *

* هر گز از آب گرم برای تمییز کردن خودنویس خود استفاده نکنید، چرا که موجب آسیب رساندن به آن می شود.

• پس از گذشت یک روز کامل، شل خودنویس را زیر شیر آب سرد بگیرید و تمامی جوهرهای باقی مانده را با آب بشویید.

• حال پمپ خودنویس را، به شل متصل کرده و آن ها را در داخل بدنه ی خودنویس قرار دهید تا قلمتان به حالت اولیه بازگردد.

شستشوی خودنویس در آب  Fountain Pen Cleaning

 

آموزش پر کردن مجدد خودنویس و تعویص کارتریج

پر کردن مجدد خودنویس و تعویض کارتریج جوهر، امری ساده است که با کمی تمرین و دقت، به راحتی توسط خود شما انجام می گیرد و خودنویستان به دست خودتان احیا می گردد.

مراحل پرکردن جوهر خودنویس به وسیله ی پمپ:

• در گام اول، درب خود نویس را بازکرده و شل خودنویس را از بدنه ی آن جدا کنید.

• درب شیشه ی جوهر را باز کرده و قلم را در داخل ظرف جوهر قرار دهید.

• پمپ ها معمولا انواع مختلفی دارند و هر یک به گونه ای عمل می کنند. در این مرحله با توجه به پمپی که بر روی قلمتان نصب شده است، آن را از جوهر پر کنید. (این کار را چند بار تکرار کنید)

• پس از پر کردن جوهر، نوک قلم را با دستمالی کاملا خشک، تمییز نمایید.

•شل خودنویس را در داخل بدنه قرار داده و خودنویس را به حالت اولیه بازگردانید.

مراحل  تعویض کارتریج جوهر خودنویس

• ابتدا درب خودنویس را باز کرده و شل خودنویس را از بدنه جدا نمایید.

• کارتریج خالی را از شل خودنویس جدا کرده و کارتریج جدید را جای گذاری نمایید.

• در این مرحله کمی فشار لازم است تا پلمپ سر کارتریج باز شود.

• سپس شل خودنویس را به بدنه متصل کرده و خودنویس را به حال اولیه بازگردانید.

پر کردن جوهر خودنویس و استفاده از مخزن جوهز خودنویس ( آموزش تصویری )

 

نحوه ی استفاده از جوهر خشک کن

از دیگر ابزاری که استفاده از خودنویس ها را برایتان آسان تر و راحت تر می کند، جوهر خشک کن است که موجب خشک شدن سریع جوهر بر روی کاغذ شده و از بر هم خوردن دست خط و نوشته ی شما، جلوگیری می نماید. حتما برای شما نیز بارها پیش آمده است که در اثر بی احتیاطی و برخورد با نوشته ای که شاید چند ثانیه ای هم از نوشتن آن گذشته باشد، موجب سیاه شدن کاغذ و در هم ادغام شدن کلمات شده اید و عواقب جبران ناپذیری را به بار آورده اید. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی، بهتر است از جوهر خشک کن استفاده کنید. با استفاده از جوهر خشک کن می توانید، به راحتی قلم خود را بر روی کاغذ حرکت دهید و در طول خط پیش رفته و در صورت نیاز دست خود را از روی صفحه بردارید.

لینک خرید جوهر خشک کن

منبع : www.ParkerLatifi.com
اشتراک گذاری
عبدالرضا آزاد
(1401/06/14 13:43:33)
سپاسگزارم از توضیحات خوبتان کاش در مورد بعضی از روان نویس ها که جوهر جداگانه در یک کپسول پلاستیکی ساچمه دار دارد هم توضیح هانی می‌دادید آقای لطیفی میشه زحمت بکشید آدرس فروشگاه را بدید من ساکن هشتگرد هستم یا اگر فروش اینترنتی دارید راهنمایی ام بفرمایید
عبدالرضا آزاد
(1401/06/14 13:56:00)
سپاسگزارم آدرس فروشگاه را پیدا کردم ممنون

(1399/09/21 17:45:45)
با سلام و احترام
من دیروز یه راپید ماروی گرفتم ، امروز اتفاقی روی کاغذی که قبلاً روش استون ریخته خواستم بنویسم که متاسفانه سرش خشک شد اما داخلش جوهر داره ، چیکار کنم جوهرش برسه به نوکش؟ خیلی ناراحتم
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

قسمت درست کردن راپید خشک شده را مطلاعه فرمایید اگر با اون راه حل ها مشکل برطرف نشود کاری نمیتوان انجام داد.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
محمد امین
(1399/09/24 17:59:12)
سلام من خود نویس خریدم ولی نمی دانستم که از چه نوع جوهری باید استفاده کنم من هم از جوهری که مال قلم نی بود استفاده کردم ولی الان نمی نویسه باید چیکار کنم؟
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

یک بار با آب سرد بشویید اگر درست نشد,
عکس داخل واتس اپ ارسال نمایید تا در صورت نیاز همکاران راهنمایی کنند که چطور قلم را ارسال نمایید.


با احترام
گروه پارکر لطیفی
حاجی
(1399/10/03 12:05:07)
سلام می خواستم نظرتون رو درمورد خودنویس پارکر V-7 بدونم .
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

عکس داخل واتس اپ ارسال نمایید تا قلم بررسی شود.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
علی رنجکش
(1399/03/14 02:50:39)
خیلی مطلب مفیدی بود
محمد ک
(1399/06/22 14:24:12)
سلام میخاستم ببینم خودنویس ایپلمات لرد ۴ از نظر کیفیت چطور هست؟


+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

لورد 4 یعنی چی؟

با احترام
گروه پارکر لطیفی
ناشناس
(1399/06/25 01:36:56)
باسلام و عرض خسته نباشید من یک جوهر از برند دلار برای خودنویسم خریداری کردم اما جوهر خیلی رقیق و آبکیه و کم رنگه و آب زیادی داره راهی هست که جوهر رو غلیظ تر کرد و آب اونو کم کرد ؟مثلا مقداری از جوهر رو زیر آفتاب بزارم تا آب اون تبخیر بشه و غلظتش بیشتر شه؟چون نمیخوام جوهر جدیدی بخرم، ممنون

+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

ممکنه به مواد سازندی آسیب برسه.
خورشید خیلی راحت میتونه تجزیه کننده باشه
ما پیشنهاد نمیکنیم .
با احترام
گروه پارکر لطیفی
محمدرضا احمدپور
(1399/07/18 15:11:41)
سلام، یه خونویس قدیمی چینی دارم مارک lily ، پمپش با خونویسای امروزی فرق داره، لاستیکیه و یه روکش استیل داره که به صورت فشاری پر میشه، لاستیک پمپش خراب شده، به خاطر قدمت بیش از ۴۰ سال و ظاهر لوکس دوستش دارم. می‌خواستم بدونم قابل تعمیر هست و آیا اصلا ارزش تعمیر داره؟

+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

پمپ تعمیر میشود
واتس اپ ارسال کنید تا همکاران بررسی کنند.
و نحوه ارسال را هماهنگ نمایند.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
علی
(1399/07/24 13:15:00)
سلام. خودنویس لامی را برای اولین بار پمپ جوهر دار بهش انداختم اما نمیتویسه. تا حالا هم ننوشتم باهاش. چرا؟؟

+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

اگر جوهر را متصل به خودنویس پر کردید و نمینویسد به واتس اپ پیغام بدید که راهنمایی کنند.
09396702832
اگر جدا کرده بودید متن داخل قسمت استفاده صحیح از خودنویس را مطالعه نمایید.
پمپ را به خودنویس متصل نمایید و سپس جوهر را پر و خالی کنید.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
M.p
(1399/07/24 21:05:40)
سلام خسته نباشید
ببخشید مدل یوروپن ۶ سر چطوریه و اینکه جوهر خوب چه مارکی هس
با تشکر

+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

پک های خوشنویسی معمولا کیفیت نسبتا خوبی دارند.
داخل قسمت محصولات مدل های زیادی از قلم های خوشنویسی موجود است.
جوهر خوب هم جوهر های خودنویس با برند معروف جهانی همگی خوب هستند.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
امینی
(1399/06/02 20:48:53)
سلام من راپید داشتم مال دوران کاردانی شاید ۸ سال گذشته از استفادش.الان در اوردمش تمیزش کردم ولی از نوکش جوهر نمیاد.باید چکار کنم؟

+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

معمولا کاریش نمیشه کرد
ولی بذاریدش داخل یک لیوان آب بمونه چند روز
شاید باز بشه راه جوهر.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
احسان
(1399/05/20 12:44:43)
باسلام؛ آیا جوهر مارک مون بلان رو میشه براى خودنویس هاى لامى استفاده کرد؟
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

بله
اصلا مشکلی نداره

با احترام
گروه پارکر لطیفی
سجاد باقری
(1399/05/23 17:54:22)
سلام و درود بر شما
من یه خودنویس یوروپن دارم، دیروز محکم تکون تکونش دادم ازش چند قطره جوهر ریخت بیرون، این موضوع عادی هست یا خودنویس بنده ایراد یا نشتی داره؟؟
ممنون از شما

+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

طبیعی هست که با تکان دادن سریع جوهر بیرون بیاد.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
آرش کریم زاده
(1399/02/19 18:09:27)
سلام بر شما و گروه همکارتان و خدا قوت...

من یک خودنویس لامی خیلی قدیمی دارم که شاید ۲۵ یا ۳۰ سال پیش هدیه گرفتم...
چندین سال استفاده کردم ولی بعد از آن خراب شد و جوهر پس میداد...نوک قلم مشکلی ندارد و فقط از محل بازشوها جوهر میریزد...کمی خوددرمانی کردم ولی جواب نداد...

با توجه به اینکه این خودنویس هدیه بوده و خاطراتم را زنده نگه میدارد ، لطفا اگر امکان دارد راهنمایی نمایید...
سپاسگزارم...
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام
لطفا واتس اپ بزنید 09396702832
در اولین زمان ممکن در واتس اپ پاسخگو هستیم.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
احمد کریمی
(1399/01/06 18:06:30)
باسلام خدمت شما دوست عزیز
ببخشید من چند وقتیه که خودنویس هانسا 707 خریدم میخواستم بدونم در کل چجور جنسی؟ با تشکر
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

یک برند خیلی معمولی هست.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
مهدی شاهپوری
(1399/01/16 00:58:43)
سلام پمپ خودنویس یوروپن را چطوری میتونم تهیه کنم مدل gol و همچنین شل را
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام
لطفا واتس اپ بزنید 09396702832

با احترام
گروه پارکر لطیفی
نگار قرائی
(1399/01/19 14:58:15)
سلام و خسته نباشید.
من دو خودنویس دارم یکی مارک Pirre pauls که هدیه گرفتم و میخواستم بدونم از نظر کیفیت چطور است، و چه جوهری مناسبش است.
و خودنویس دیگری که بنظر خیلی مرغوب نیست آن هم هدیه گرفتم و با اینکه جوهر میگیرد ولی نمینویسد!
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام
لطفا واتس اپ بزنید 09396702832
پیغام بدید دوستان راهنمایی میکنند
پیر از برند های نامرغوب بازار ایران هست.
با احترام
گروه پارکر لطیفی
مهدی
(1399/01/27 10:54:57)
سلام قربان من یه قلم لامی سافاری بهم هدیه داده شده آیا قلم خوبی هست ؟ بهش میارزه براش کاتریج بگیرم ممنون
یه چیز دیگه اگه کاتریج آبی بگیرم باید همیشه فقط آبی براش بگیرم ؟
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام
قلم بسیار خوبی هست
نه لازم نیست همیشه آبی تهیه کنید.
میشه هر رنگی که دوست دارید تهیه کنید

با احترام
گروه پارکر لطیفی
مهرنوش
(1398/12/22 00:06:45)
سلام وقتتون بخیر باشه
من یه خودنویس یوروپن دارم و تازه شروع به استفاده ازش کردم. از مرکب خوشنویسی استفاده کردم ولی متوجه شدم که ضد آبه. و الان دیگه نمینویسه و فک کنم جوهر توی منافذش خشک شده. باید چیکار کنم؟


+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

شاید بتونید با گذاشتن در آب سر درستش کنید.
به واتس اپ فروشگاه پیغام بدید دوستان راهنمایی میکنند.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
امین
(1398/08/07 16:06:08)
با سلام خدمت شما
بنده خودنویس خودم را پر کرده و جوهرش هم تازه و خودنویس هم مرغوب و نو هست اما بعد چند ساعت استفاده نمینویسد و مجبور میشوم دوباره پر کنمش و مجدد استفاده راهنمایی بفرمایی مشکل از کجا میتواند باشد.
با سپاس از شما

+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

اگر پمپ خودنویس سالم هست باید ارسال کنید تا از نزدیک بررسی شود.


با احترام
گروه پارکر لطیفی
کوروش
(1398/06/07 00:15:44)
سلام ممنونم بابت همه زحمتی که برای جواب به دوستان متحمل میشید یه خودنویس هانوور آلمانی دارم که با خودکار ست هستش مدتی بلا استفاده مونده بود اینبار جوهر بالا نمیکشید همین حین پمپ که بصورت پیچشی هستش از بدنه جدا شد انگار پرسی بود حالا قابل تعمیر هست یا نه ؟
بنده همدان هستم ممنون میشم پاسخ بدید

+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

باید مشکل از نزدیک بررسی بشه
بذارید 1 روز تو آب بمونه ببینید جوهر خشک شده تخلیه میشه پمپ درست میشه یا نه.
اگر نشد لطفا قلم را پست نمایید.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
محمد باقری
(1398/05/07 12:02:50)
با سلام
من حدودا 10 ساله که یه قوطی جوهر پلیکان مشکی دارم و تا حالا هم استفاده نکردم، الان می خوام داخل خودنویس بریزم و جوهر هنوز آبکی هست
(یعنی خشک نشده)
از کجا بفهمم که هنوز میزان غلظتش برای خودنویسم مناسبه و خرابش نمیکنه؟
ضمنا خودنویس یوروپن هست.
در نهایت خیلی ممنونم از سایت خوبتون و پاسخ هایی که با حوصله ارائه می فرمایید.


+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

ببینید چقدر از سر شیشه کمتر دارد
اگر بیشتر از 1 سانتی متر جوهر کم شده استفاده نکنید
چون تمام شیار های داخل خودنویس را میبندد.


با احترام
گروه پارکر لطیفی
علیرضا نموی
(1398/05/01 14:07:59)
با سلام یک سوال دارم لطفا بفرنایید حوهر خودنویس بعد از سه سال یا چهار سال فاسد میشود ؟
من جوهر لامی قدیمی دارم که الان خیلی گران شده فقط بعد از چهار سال فاسد میشود یا اصلا فاسد نمی شود با تشکر

+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام
فاسد نمیشود
ولی ممکن است که اب داخل شیشه بخار شده باشد که برای خودنویس مشکل ایجاد میکند.
اگر دربش محکم باشد مشکلی ایجاد نمیکند.


با احترام
گروه پارکر لطیفی
سعید
(1397/11/26 22:07:47)
باسلام.اقای لطیفی بنده اولین بارهست که میخوام خودنویس تهیه کنم اون هم برای اینکه نمیتونم باقلم دیگه ای بنویسم یااینکه سرقلم هایاپهن میشن مثل راپید ها ویااینکه اصلا عادت به خودکارندارم.صحبت روبه درازا نکشم،حقیقتش میخوام کمکم کنید برای نوشتن های طولانی مدت،منظورم نویسندگی هستش،کدوم مدل از خودنویس مناسب هست وچه مدل جوهر مفید وبه صرفه میتونه باشه.لطفا چیزی رو بهم معرفی کنید که باتوجه به نظراتی که دوستان گذاشتن به این راحتی ها خراب نشه یامشکلاتی ازقبیل گرفتی ،نشت جوهر و...براش پیش نیاد.مورد دیگه واخرین چیزی که میخوام بگم بهتون این هست که ایرادی نداره اگر یکمقدار گرون هم باشه،مثلا حدود ۴۰۰یا۵۰۰هزارتومن یااگرمیشه خودنویس خوبی باقیمت کمترپیدا کرد ولی میخوام فعلا یکبار برای مدتی طولانی محصول خوبی تهیه کرده باشم
من شاید بلدنباشم چطور جواب شمارو ازش اطلاع کسب کنم ویااینکه ببینم.لطفا بانهایت سپاس ازتون درخواست میکنم پاسختون رو به ایمیل بنده ارسال کنید.عدد۷۵به انگلیسی باید تایپ بشه ممنون ومچکر
saeedalooei.75@gmail.com

############
###########
#########
########
######
پاسخ:

سلام و احترام

به سماره واتس اپ فروشگاه پیغام بدید
دوستان دقیق راهنمایی میکنن شمارو
09396702832

با احترام
گروه پارکر لطیفی
افشار
(1398/02/20 19:53:20)
سلام. خسته نباشید. پمپ خودنویسم ( پلیکان ) را گم کرده ام برای فروش موجود هست؟ اصطلح پمپ درسته یا باید بگیم یدک؟ دیگر اینکه به نظر شما جوهر فشنگی بهتر از پر کردن پمپ نیست؟ سپاسگزارم.

############
###########
#########
########
######
پاسخ:

سلام و احترام

باید قلم را به فروشگاه بیاورید که ببینیم کالیبر کدام یکی از پمپ ها بهش میخورد.
بله، پمپ درسته
100% پمپ خیلی بهتر از کارتیرج های همان جوهر فشنگی می باشد

با احترام
گروه پارکر لطیفی
طاهری
(1398/02/16 20:08:41)
سلام
ببخشید من برای اولین بار یک خودنویس خریدم مارکش bo ok wo rm میخواستم ببینم خوبه یا نه ؟
در ضمن من نمیدونم جوهر خوب چی بگیرم
و پمپیه چطوری پرش کنم یعنی بهتره بازش کنم پر کنم یا از سرش پر کنم

############
###########
#########
########
######
پاسخ:

سلام و احترام

برند معروفی بین شرکت های قلم سازی نیست و مانند هزاران برندی که متفرقه در حال تولید قلم هستند می باشد
برای ارزیبای باید قلم از نزدیک بررسی شود.

با احترام
گروه پارکر لطیفی
محمد جواد
(1397/05/27 21:05:51)
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی. بنده خو
دنویس لورد دیپلمات را خریداری کرده ولی از روز اول خودنویس روان نمی نوشت بنده در ارومیه ساکن هستم و می خواستم بدونم دلیل روان ننوشتن خود نویس چیست؟ با تشکر
+++++++++
++++++
+++
پاسخ لطیفی:

سلام و احترام
لطفا قلم را برای بررسی و حل مشکل به قسمت تعمیرات فروشگاه تحویل دهید.
با احترام/گروه پارکر لطیفی
Amir
(1397/01/19 10:08:15)
با سلام و خسته نباشید
من چندتا خود نویس از مارک های مختلف دارم که یادگاری هستن به صورت دکور نگه میدارم ولی هر چند مدت برا مهانی و مجلسی یکیشو نو استفاده میکردم و مشکلی نداشتن چند وقت پیش یه خودنویس دیپلمات خریدم و به صورت مداوم ازش استفاده میکردم ولی یه دفه از کار افتاد یکی از دوستان گفت از هم جداش کنم و داخل الکل بندازم ومن هم اون و هم بقیه خود نویس هامو داخل الکل انداختم. ودر نتیجه درس که نشد هیچی بیقم که سالم بودن مسدود شدن. بعد دو سه روز دو تا از خود نویسهام دوباره درس شدن ولی بقیه هنوز مسدوده راهشون دوباره یکی از مغازه دارها پرسیدم گفت بنداز داخل نفت ولی بازم درس نشد اگر میشه راهنمایی کنید فکر میکنم الکل خرابشون کرده
++++++++++++
+++++++++++
++++++++++
+++++++++
++++++++
سلام و احترام
بارها و بارها داخل وبسایت اشاره شده که فقط و فقط از آب برای شستن خودنویس استفاده نمایید.
هر چیزه دیگه ای خودنویس رو خراب میکنه.
باید قلم ها از نزدیک بررسی شوند.
با احترام
گروه پارکر لطیفی
علیرضا
(1397/01/06 09:17:53)
با سلام
من بین خرید خودنویس یوروپن مدل حافظ و خودنویس شیفر مدل prelude موندم می خواستم بپرسم کدوم یکی از لحاظ راحتی بهترن و ایا با هر جوهر از هر مارکی میشود استفاده کرد.
+++++++
++++++
_____
____
پاسخ گروه پارکر لطیفی:
سلام و احترام
هر دو از نظر راحتی و نرم نویسی بسیار عالی هستند.
هر دو با هر مارک جوهر میتوانید استفاده نمایید.
خودنویس حافظ لمیتد هست و شماره دار و یادبودی .
خودنویس پرلود از خودنویس حافظ قطورتر است و کوتاهتر
اریا
(1396/09/09 23:21:33)
سلام خسته نباشید من یه خودنویس Parker Rialto 88 دارم خیلی وقته کار نکرده الان کار نمیکنه و کلا مسیر جوهرش مسدود شده و هوا هم رد نمیکنه چندساعت هم تو اب گذاشتم فایده نداشت.مشکلش چیه؟ ممنون
+++++++++++++
+++++++++++++
+++++++++++++
+++++++++++++
+++++++++++++
+++++++++++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی :

سلام و احترام
قسمت نگهداری از خودنویس را مطالعه نمایید در صورتی که مشکل برطرف نشد به فروشگاه مراجعه نمایید تا راهنماییتون کنند.
با احترام
سجاد
(1396/06/07 22:35:29)
سلام خودنویس من جوهر داخلش میره ولی نمینویسه علتش چیه
___
---
--
پاسخ لطیفی:
سلام و احترام
خودنویس شما باید از نزدیک بررسی شود تا به شما توضیح دهند.
علل مختلفی میتواند داشته باشد.
با احترام.
شادی حسینی
(1396/07/08 20:23:13)
سلام خودنویس پارکری دارم که مدتی بی استفاده مونده بود و جوهرش رسوب کرده بود ۱ روز در آب سرد قرار دادم و تمیزش کردم اما پیستوله ی پمپش گیر کرده و حرکت نمیکنه ایا باید تعویض بشه؟
----
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام و احترام
بله به احتمال زیاد باید تعویض بشه.
باید از نزدیک بررسی شود.
محمد
(1396/01/25 16:15:26)
تائید می شود. ارادتمند شما محمد.
عارفه
(1395/03/15 22:28:18)
سلام و روز بخیر
خودنویسی دارم که چند سال پیش تهیه شده ولی به تازگی ازش استفاده می کنم. همون بار اول که پر کردم, روان نمی نوشت و بعد چند ساعت هم کاملا خشک می شه. به طوری که انگار اصلا جوهر نداره.
چکار کنم مشکلش برطرف شه؟
Eform نام برندش هست.
-----
----
---
--
پاسخ لطیفی:
سلام و احترام
بهترین راه حل این است که قلم را به فروشگاه بیاورید تا مشکل از نزدیک بررسی شود.
با احترام/گروه پارکر لطیفی
مهدی
(1395/03/09 10:04:56)
با سلام
من خودنویس پارکری رو به دلیل خشک شدن های پی در پی آوردم خدمت شما و بعد از راهنمایی های شما نوک و ذغالش رو تعویض کردیم .
اما الان در هنگام امضاء خودنویس جا میمونه و یک مقدار جامیندازه
----
---
--
پاسخ لطیفی :
سلام و احترام
لطفا ایمیل خود را ثبت کنید تا بتوان با شما تماس گرفت.
پس مشکل خشک شدن حل شده است؟
قلم به فروشگاه یاورید تا مشکل از نزدیک بررسی شود.
ارادتمند/گروه پارکر لطیفی
مهدی بهشتی
(1395/02/19 21:20:22)
درود استاد لطیفی
باسپاس بی پایان بابت حوصله و دقتی که برای پاسخگویی برای پرسشهای ما میگذارید
بنده خودنویس پارکر مدل آی ام رو دارم و از جوهر پارکر تازه هم استفاده میکنم
اما به طور غیر عادی,جوهرش بعد یک روز میخشکه
شستشو هم انجام شد,مطابق دستورتون
حدس زدم مال درخودنویس باشه,که دیدم زیر گیره ی در سوراخی هست که هوارو کامل عبور میده,این سوراخ تو این مدل طبیعیه؟
سپاس
----
---
--
-
پاسخ لطیفی :
سلام و احترام
بله طبیعی می باشد، ممکن است مشکل از پمپ خودنویس شما باشد.
البته دلایل زیادی میتواند باعث این موضوع شود که تا خودنویس از نزدیک بررسی نشود نمیتوان دقیقا مشکل را پیدا نمود.
با احترام/گروه پارکر لطیفی
مهمد حسین
(1395/02/20 19:16:12)
دروود برشما جناب اقای لطیفی
من یک خود نویس هدیه گرفته بودم ولی اواخر نوک ان شکست.
ایا میتان ان را تعمیر کرد؟
----
---
--
-
پاسخ لطیفی :
سلام و احترام
دوست عزیز لطفا مدل و مارک قلم را از طریق ایمیل برای ما ارسال نمایید و یا عکی قلم را ارسال کنید.
ارادتمند/لطیفی
نیما
(1395/02/18 22:46:29)
سلام
من اولین باره که از خودنویس استفاده میکنم..وقتی خودنویسو خریداری کردمو داخلش جوهر ریختم شروع به نوشتن کردم بعد از یک دقیقه دیدم از نوک خونویس همونجایی که مشکی رنگ هستش جوهر به صورت قطره ای میریزه..مشکلش چیه؟
خودنویس من خرابه؟
البته اون قسمت مشکی رنگ پلاستیکیش یکمم کجه
ممنون میشم اگه جواب بدین
----
---
--
-
پاسخ لطیفی :
سلام و احترام
موارد زیادی میتواند پیش بیاید که باعث این موضوع شوند ولی یکی از مهمترین موارد محکم نکردن پمپ می باشد.
پمپ خودنویس را بر روی قلم محکم نمایید..
ارادتمند/گروه پارکر لطیفی
ناشناس
(1395/02/12 19:00:55)
سلام جوهر تا چند روز میتونه بمونه تو خودنویس پمپی؟ اصن بمونه اشکالی داره یا نه؟ ممنون
---
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام و احترام
تا 2-3 روز میتونه بمونه و استفاده نشه ولی اگر قراره بیشتر بمونه خالی کنید که خودنویس جرم نگیره.
با احترام/گروه لطیفی
حسین
(1394/11/19 22:03:44)
سلام،دوست عزیز میشه نظرت شما رو درباره خودنویس sheaffer. بدونم

با تشکر
---
--
-
پاسخ لطیفی :
سلام و عرض ادب
بسیار برند خوبی در زمینه تولید خودنویس و خودکار می باشد و در همین سال های گذشته 100 سالگی خود را جشن گرفت که خود نشان دهنده تولیدات با کیفیت این مارک می باشد که 100 سال آن را نگه داشته است.
ارادتمند/لطیفی
ریحانه امیریان
(1394/10/25 14:30:44)
س من خودنویس پارکر دارم ولی جوهرش تموم شده جه جوری پرش کنم.
---
--
-
پاسخ لطیفی :
سلام و عرض ادب
اگر پمپ دارد میتوانید از شیشه جوهر آن را پر نمایید و اگر پمپ ندارد باید حتما از فشنگی آماده استفاده نمایید.
اگر سوال بیشتری دارید میتوانید با ایمیل فروشگاه تماس حاصل فرمایید.
با احترام/لطیفی
مهدی
(1394/10/22 15:10:15)
سلام خسته نباشید... میخواستم جواب علی آقا رو بدم که گفتن (وقتی قلم رو از روی کاغذ برمیدارم و دوباره میخوام بنویسم اولش نمینویسه ؛ با آب سرد هم شستم ولی تاثیر نداشته ) ... ببین وقتی قلم شروع به نوشتن میکنه و تا زمانی که قلم رو بر نداری نوشتن رو ادامه میده ینی مشکل از قلم یا نوک قلم نیست بلکه مشکل از اون پمپ جوهر هست ، که جوهر رو آزاد نمیکنه که جوهر به قلم برسه باید سر پمپ رو با یه دمباریک گشاد کنی که جوهر راحت ازش بیرون بیاد... منم مشکل شمارو داشتم که خدا رو شکر اینجوری حل شد.
----
--
پاسخ لطیفی:
سلام و احترام
دوست عزیز
این کار ممکن است باعث شود خودنویس جوهر ریزی پیدا کند.
با احترام/لطیفی
حمیدرضا
(1394/10/14 13:31:04)
جناب آقای لطیفی
در سال 1341 مرحوم پدرم یک خودنویس لامی مشکی با درب فلزی و نوک سوزنی به مبلغ یازده تومان به عنوان هدیه قبولی در سال ششم ابتدایی برایم خرید و بعدا خودم بعلت علاقه به خودنویس تعداد زیادی خریدم سال گذشته در یک سرقت همه آنها را از دست دادم اما بیشترین ناراحتی را بعلت از دست دادن آن لامی قدیمی دارم و نمی دانم که از آن مدل قلم لامی در بازار پیدا میشود یا خیر و اگر هست به چه قیمتی می شود خرید ؟ از پاسخ جنابعای ممنون خواهم شد .
---
--
-
پاسخ لطیفی :
سلام دوست عزیز
لطفا بفرمایید نام مدل چه بوده است و یا عکسی از این مدل برای من ارسال نمایید.
ارادتمند/لطیفی
هاشمی
(1394/10/08 14:30:49)
سلام و ارادت.
جناب لطیفی، یک عدد خودنویس دارم که برایم بسیار ارزشمند است. اما متأسفانه گویا با خرابی مواجه گردیده. خواستم بپرسم چه زمانی در فروشگاه هستید تا خدمت برسم و زحمتتان دهم؟ با تشکر، هاشمی
----
---
--
پاسخ لطیفی :
سلام دوست عزیز
از شنبه به جز ساعت 2 تا 4 می توانید به فروشگاه مراجعه فرمایید.
ارادتمند/لطیفی
مجید شرکایی
(1394/10/05 22:31:50)
سلام جناب لطیفی من خودنویس دیپلمات دارم برای شارژ کپسول پلیکان دارم از نوع کوتاه ولی بهش نمیخوره لطفا راهنمایی کنید چه کپسولی مناسب دیپلمات هست.ممنون
---
--
-
پاسخ لطیفی :
سلام دوست عزیز
فشنگی پلیکان به دیپلومات میخورد.
اگر میبینید متصل نمیشود شاید خار داخب شل شکسته است.
اگر وقت کردید قلم را برای بررسی مشکل به فروشگاه بیاورید.
ارادتمند/لطیفی
سید امیر حسین بطحائی
(1394/10/05 19:11:42)
با سلام و عرض ادب خدمت بزرگواران.
جسارتا جناب لطیفی، در جواب دوستانی که در رابطه با کاغذ سوال کرده بودند، فرمودید تمام کاغذ ها خوب هستند.
آیا کاغذ نیم گلاسه که در خوشنویسی بیشتر جهت کتابت استفاده قرار میگیرد و اهالی خوشنویسی ان را با کاغذ مات مینامند بهتر از کاغذ های دیگر برای نوشتن با خودنویس نیست؟
و یک سوال این که، آیا از مرکب های خوشنویسی نیز میتوان جهت استفاده در خودنویس استفاده کرد؟
---
--
-
پاسخ لطیفی :
سلام دوست عزیز
کاغذ گلاسه که برای استفاده از خودنویس مناسب نیست ولی در مورد نیمه گلاسه اگر مانند گلاسه جوهر را بر روی خود گرد نکند مشکلی ندارد استفاده از آن.
مرکب خوشنویسی به هیچ عنوان نباید داخل خودنویس ریخته شود.
ارادتمند/لطیفی
حمیدرضا کمالی
(1394/07/08 09:16:29)
خسته نباشید
من یه خودنویس پلیکان گرفتم که تیوپی میخوره
بعد از یکم استفاده، جوهرش تو بدنه ش نشت کرده و یکم از بدنه رو قسمت انتهایی نوکش که به بدنه متصله میزنه بیرون به صورتی که وقتی میام تمیزش کنم جوهر داخل بدنه رو هم یکم جذب میکنه
برا این مشکل راه حلی هست یا خودنویس خرابه؟
مرسی
---
--
-
پاسخ لطیفی :
سلام دوست عزیز
به احتمال زیاد قلم شما درست می شود .
لطفا قلم را برای بررسی مشکل به فروشگاه ارسال نمایید.
ارادتمند/لطیفی
رضا جوکار
(1394/06/23 00:26:07)
فقط میتونم بگم دمتون گرم.
مبینا صادقی
(1394/06/13 16:19:39)
سلام جناب لطیفی
بنده مدتی است که دو خودنویس با مارکهای کاندید و ملودی را بدون استفاده در محلی به مدت چند سال قرار داده بودم.اما در حال حاضر زمانی که کارتریج جوهر را تعویض میکنم خودنویسها رنگ نمیدهند.مشکل کجاست؟
---
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام دوست عزیز
خودنویس خودتون رو با راهنمای هایی که داخل قسمت خدمات ما شده است شستشو دهید تا جرم جوهر خارج شود، سپس از کارتریج جدید استفاده نمایید.
ارادتمند/لطیفی
بهرام
(1394/05/26 15:35:19)
برای خوشنویسی خط ریز نستعلیق شکسته چه خودنویسی را پیشنهاد می کنید؟
---
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام دوست عزیز
سناتور های معمولی برای ریز نویسی خطاطی مناسب هستنند.
ارادتمند/لطیفی
بهرام هاشمی
(1394/05/26 14:39:07)
متشکرم
احمد احمدی
(1394/05/25 01:09:04)
جناب لطیفی ضمن عرض سلام جادارد به خاطر حوصله ای که دارید و به سوالات پاسخ می دهید صمیمانه از شماتشکر کنم
اما این که بنده یک قلم خودنویس شیفرز از پدر بزگم به من رسیده نه جوهر می شود و به طور کلی از کار افتاده می خواستم ببینم قابل تعمیر هست یا نه ؟ (چون وجودش برام مهمه )
اگر قابل تعمیر هست آیا با پست بفرستم می شود کارش را انجام بدید .
باز هم از زحمات شما سپاسگذارم
---
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام دوست عزیز
بله حتما تعمیر می شود .
ولی قبل از ارسال حتما یک عکس قلم را برای ما ایمیل نمایید.
ارادتمند/لطیفی
mahsa
(1394/05/25 17:39:12)
سلام اقای لطیفی میتونم بپرسم ایا در یک خودنوس میتوان چندین مرکب از رنگ های مختلف ریخت؟
---
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام دوست عزیز
بله میتوانید این کار را انجام دهید.
فقط باید خودنویس را بشویید.
ارادتمند/لطیفی
شهاب
(1394/04/31 18:03:53)
سلام استاد لطیفی
خواهشمندم راهنمایی فرمایید
یک خودنویس دیپلمات که درب آن بر روی خودنویس جفت نمی شود
یک خودنویس واترمن که از سر زمین خورده و سر تا زاویه نود درجه خم شده است
ممنون از راهنمایی که می فرمایید
---
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام دوست عزیز
قلم ها باید به فروشگاه ارسال شوند تا مشکل آنها از نزدیک بررسی شود .
ارادتمند/لطیفی
سیدقاسم حسینی کلبادی
(1394/04/22 12:08:06)
باسلام
خوب است نوشتن باخودنویس درکشورفرهنگ سازی بشودواستفاده ازآن ازمقاطع راهنمایی آغازشودواین صنعت واردکشوربشودتابتوانیم فرهنگ خودمان راباقلم خودمان بنویسیم . حسینی کلبادی ازبندرگز
سیدقاسم حسینی کلبادی
(1394/04/22 12:27:40)
سوگندبه قلم وهرآنچه که خواهدنگاشت .پس بهتراست زیباترین وبهترین وباکیفیت ترین نوع آن برای نگارش باشد حرمت آنراحفظ کنیم . حسینی کلبادی - بندرگز
ناشناس
(1394/03/31 15:26:54)
ببخشید اینقدر سوال میکنم ولی این آخرین سواله
آیا مشکلی که گفتید راه حلی داره و اگر جوهرو عوض کنم درست میشه؟
---
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام دوست عزیز
بله
در صورتی که مغزی خودکار را عوض نمایید خودکار شما درست می شود.
ارادتمند/لطیفی
ناشناس
(1394/03/31 13:22:24)
اگر زیاد مونده باشه به مرور زمان درست میشه؟
---
پاسخ لطیفی:
خیر دوست عزیز
ناشناس
(1394/03/31 12:58:38)
سلام من همونی هستم که خودنویس ملودی داشتم شما گفتید که نوکش ضربه خورده ولی من اونو همین دیروز گرفتم دست دوم هم نیست و مطمینم که نوکش ضربه نخورده (البته فقط بعضی اوقات اونجوری میشه) احتمال دیگه ای وجود داره؟
راستی وقتی می نویسم صدا میده مدل خودنویس melody.5 هست
ممنون بابت پاسخ سریعتون
---
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام دوست عزیز.
احتمال اینکه اون خودکار زیاد مونده باشه هم هست. خشک شده .
ارادتمند/لطیفی
ناشناس
(1394/03/31 09:20:11)
سلام من جدیدا یک خودنویس melody گرفتم جوهرش هم مال خودشه فقط بعضی اوقات قطع و وصل میشه مثلا وقتی یک خط صاف می کشم خط رو ناقص می کشه این مشکل از کجاست؟ (روی نوکش نوشته iridium point german)
یه سوال دیگه خودنویس ملودی خوبه؟
---
--
-
پاسخ لطیفی:
سلام دوست عزیز
به احتمال زیاد نوک خودکارتون ضربه خورده.
ملودی قلم ها تو رده پایینی قرار داره ولی خوب از خیلی از قلم های چینی بهتر هست.
ارادتمند/لطیفی
افشین
(1394/03/10 12:50:14)
با سلام به نظر قبل یکبار این سوال رو پرسیدم ولی شاید ثبت نشده.
من دوتا خودویس دست دوم بهم دادن یعنی یادگاری یکیش پارکر اونیکیش کاندید 557.
سوال در مورد خودنویس پارکره.چند وقتی بود ننوشته و مرکبش هم خشتموم شده بود ون اطلاعاتی نداشتم که چطوری شارز میشه اون رو از طریق مخزن و با سورنگ شارز کردم که ننوشت بعد با سایت شما اشا شدمو همونطور که گفته بودین تو اب سرد گزاشتمش و شستمش ولی نمیدونم چرا پمپ مخزنش گیر کرد و اون لاستیک کوچیکی که مانع از برگشتن مرکب به سمت بالای مرکب میشه از هم جدا شدن.میشه از اون مخزن پیدا کرد؟و اگر پیدا بشه خودنویس مینویسه؟با تشکر
---
پاسخ لطیفی:
سلام دویت عزیز
قلم را باید به فروشگاه بیاورید تا مشخص شود مدل و مشکل آن و به امید خدا مشکل برطرف شود.
ارادتمند
خودکار
(1394/03/04 12:00:08)
سلام من یه خودکار دارم نمینویسه هزارتومنم پولشو دادم خواهشا راهنمایی کنید تا چند روز پیش مینوشتا اما نمیدونم چرا نمینویسه ممنون
---
پاسخ لطیفی:
سلام دوست عزیز.
شاید جوهر تمام کرده، شاید هم نوک خودکارتون ضربه خورده است.
ارادتمند
بهروز
(1394/02/01 23:49:20)
باسلام، متأسفانه من چند بار خودنویس پارکرم را با آب ولرم شسته ام، ولى قبل از آنهم موقع نوشتن قطع و وصل مینوشت ، و جوهر پلیکان مصرف میکنم ، ولى همچنان مشکل دارم و حتى یک سطر هم به راحتى نمینویسد.
---
--
پاسخ لطیفی:
درود دوست عزیز
قلم را به فروشگاه بیاورید تا مشکلش برطرف شود.
پیروز باشید
دانایی هستم
(1394/01/24 15:56:37)
با سلام و ارزوی موفقیت ایا خودنویس دیپلمات که قسمت بالای نوک شکسته شده قابل تعمیر است یا نه
---
--
-
پاسخ لطیفی:
درود
بله دوست عزیز میتوانید قلم را بیاورید تا تعمیر شود.
پیروز باشید
پژمان
(1393/12/29 12:19:29)
سلام.خسته نباشید.اقا یه دنیا ممنون...
راضی
(1393/12/26 08:49:58)
با سلام
خودنویس من مدت زیادی بدون استفاده بود و حالا پس از ریختن جوهر باید خیلی فشار بدم تا بنویسه.ایا باید نوک عوض بشه یا با شستشو درست میشه؟؟؟
--
پاسخ لطیفی :
درود
دوست عزیز قلم را 1 روز داخل یک لیوان آب سرد قرار دهید به احتمال زیاد درست می شود.
پیروز باشید
امیر
(1393/12/05 13:28:41)
جناب آقای لطیفی
سلام
با عرض خسته نباشید خدمت شما،خواستم به خاطر این مطلب و راهنمایی هایی که کردید صمیمانه تشکر کنم،
من یه خودنویس پارکر از عموم یادگاری گرفته بودم که خوب نمی نوشت و جوهر پس میداد که بعد از خوندن این مطلب،خودنویس رو یک روز گذاشتم تو آب سرد که درست شد و الان به خوبی می نویسه،
با آرزوی سلامتی و کامیابی برای شما.
--
پاسخ لطیفی :
درود بر شما
پیروز باشید دوست عزیز
وحید نقدعلی
(1393/11/21 13:35:53)
با سلام.یک ست پارکر اربن دارم.من اقدام کردم برای شستشوی خودنویس اما پس از شستشو و خشک شدن و پر کردن پمپ جهت نوشتن مشاهده میشه که خطوط کمرنگ پر رنگ میشه.درحالیکه قبل شستشو پر رنگ می نوشت.
دو سه بار هم پر و خالی کردم.
مشکل چیه.لطفا کمک کنید.دستم لنگه
--
پاسخ لطیفی :
درود
دوست عزیز ممکن است خودنویس را با آب گرم شسته اید که اگر اینگونه باشد باید قلم را به فروشگاه بیاورید تا تعمیر شود ولی آگر اینگونه نیست احتمالا یا نوک جا به جا شده است و یا مقداری آب داخل خودنویس باقی مانده است که می توانید با پر و خالی کردن خودنویس مشکل را برطرف نمایید .
پیروز باشید
محمد
(1393/08/25 02:08:47)
با عرض سلام.من خودنویس لرد خریداری کرده ام اما در هنگام نوشتن جوهر خودنویس قطع میشه و نمینویسه خود نویس هم ضربه نخورده و از جوهر پلیکان استفاده میکنم که خیلی قدیمیه ومدت هاس که دارمش بیش از چند سال میتونه از جوهر باشه؟ خود نویس اصلا روان نیست و اون مشکلی روهم که گفتم داره و اصلا نمیشه باهش تند نوشت.مشکل از چیه میشه لطف کنین و توضیح بدین سپاسگذارم

----
پاسخ لطیفی :
دروود
دوست عزیز احتمال اینکه مشکل از جوهر شما باشه بسیار زیاد است .
چون وقتی جوهر مقدار زیادی بماند مقداری از آب جوهر تبخیر میشود که باعث میشود جوهر از حالت روانی خارج شود .
بهتر است بعد از شستن خودنویس خود و تمیز کردن آن از جوهر تازه تری استفاده نمایید.
پیروز باشید .
ناشناس
(1393/08/21 17:39:42)
سلام جناب لطیفی.
خودنویس lamy safari من بعد از یکی دو روز استفاده نکردن به سختی جوهر رو بیرون می ده و باید چندین نوبت نوک اون رو روی کاغذ کشید تا مثل قبل بنوسید. علت از چی میتونه باشه؟ من سر قلم EF استفاده می کنم.
من شهرستان هستم و تهران نمی تونم بیام.
با تشکر

پاسخ لطیفی :
دروود
دوست عزیز قلم را باید به فروشگاه بیاورید تا مشکل آن پیدا شود .
پیروز باشید .
کامبیز
(1393/08/03 19:01:47)
جناب استاد به سلام چنانچه به اشتباه قلم خوشنویس با آب داغ شسته شود چه کار باید کرد؟
---
*******
پاسخ لطیفی :
دروود
دوست عزیز اگر قلم شما دیگر نمینویسد باید قلم را به فروشگاه بیاورید تا تعمیر گردد .
پیروز باشید
سالار
(1393/07/07 19:42:05)
سلام، من به تازگی خودنویس urban parker خریدم ولی موقع نوشتن اندازه به نظرم خیلی بزرگ میاد، یعنی مثل خودکار معمولی نیست و خیلی زمخت تره، هر خطش حدود یک میلیمتر پهنا داره، خودنویس اینجوریه یا مشکل از جوهرشه؟ ( از جوهر اصل خود پارکر استفاده میکنم)
---
پاسخ لطیفی:

دروود
دوست عزیز
اکثرا زمانی این مشکل پیش می آید که کاغذ مورد استفاده جوهر را پخش می کند !
ولی اگر کاغد معمولی است می تواند مشکل از نوک باشد .
در هر صورت اگر مشکل از کاغذ نیست و نوک هم ضربه نخورده است می توانید قلم را به فروشگاه بیاورید تا مورد بررسی قرار گیرد .
پیروز باشید
علی
(1393/06/25 17:54:15)
سلام. من هر بار که نوک خودنویس را روی کاغذ می‌گذارم، در اولین حرکات جوهر بیرون نمی‌آید و باید چندین بار نوک رو روی کاغذ حرکت دهم تا جوهر بیرون بیاید. دوباره که نوک را از روی کاغذ بر می‌دارم و می‌گذارم همین مشکل را دارم. یک بار خودنویسم را پیش شما آوردم فرمودید نوکش مشکلی ندارد یک روز در آب سرد بگذارم.
گذاشتم و مشکل حل نشد.
به نظر شما مشکل چیست؟
---
پاسخ لطیفی :
دوست عزیز ممکن است مشکل از پمپ و یا نوک خودنویس هم باشد .
در هر صورت باید خودنویس را از نزدیک مشاهده و مشکل را بررسی نماییم .
در صورتی که قلم را به فروشگاه آوردید حتما بگویید که قلم را داخل لیوان آب سرد گداشته اید و مشکل برطرف نشده است .
پیروز باشید .
مهران
(1393/06/26 22:05:18)
باسلام .سوالی از خدمتتون دارم .از روز اولی که خود نویس (پارکر)رو خریدم مشکلم اینه که وقتی پمپ رو کامل پر کردم وشروع به نوشتن کردم یک مقدار مینویسه بعد که جوهرش کمی استفاده میشه _مثلا 20 درصد_ خود نویس خشک میشه ودیگه نمینویسه .حالا باید هی پمپ رو فشار بدم پایین؟
اینجوری هم بعضی وقتها جوهر میپره همه جار و کثیف میکنه
---
پاسخ لطیفی :
دورت عزیز به نظر میاد مشکل از پمپ شما باشید . البته از جوهر هم می تواند باشد .
در هر صورت قلم باید دیده شود و مشکل بررسی شود .
لطف کنید به صورت حضوری مراجعه فرمایید .
پیروز باشید .
حسین
(1393/06/29 18:45:13)
سلام خودنویس من معمولا اگه چند ساعت باهاش کار نکنم خوب نمینویسه ممنون میشم راهنماییم کنید که مشکل از کجاست من چگونه حلش کنم
---
پاسخ لطیفی :
دروود
ممکن است مشکل از درب خودنویس شما باشد .
درب را محکم تر ببندید .

ممکن است از پمپ خودنویس شما باشد .
باید تعویض شود .

بهتر است قلم را به فروشگاه بیاورید .

پیروز باشید .
نیما خلاق
(1393/06/30 10:07:08)
سلام
با تشکر از پاسخگوییتون اما من در تبریز هستم و نمیتونم که به فروشگاهتون تشریف بیارم ، راه حلتون چیه ؟ چه کار دیگه ای میتونم بکنم ؟
در ضمن هزینه خرید و ارسال خودنویس های مدل Lamy - Safari و Lamy - abc به تبریز چقدر میشه ؟

و این که چه مدل دیگه ای برای استفاده روزانه که قیمتش هم خیلی بالا نباشه صلاح میدونید ؟
با تشکر .

---
پاسخ لطیفی :
دروود
دوست عزیز
راه حل دیگه , ارسال قلم به صورت پستی برای فروشگاه می باشد . تا مشکل را حل کنیم و سپس قلم را برای شما ارسال کنیم .
قیمت قلم ها در قسمت لیست قیمت فروشگاه موجود است .
بستگی به قیمت ها مدل های زیادی رو میشه معرفی کرد ولی مدل Surfer-Senator و یا قلم وکتور پارکر - قلم های مناسبی هستنند .
پیروز باشید .
نیما خلاق
(1393/06/18 00:25:37)
با سلام
من از خودنویس یوروپن استفاذه میکنم ، مدلش دقیقا یادم نیست ، با جوهر پارکر ، وقتی که یک روز ، یا حتی چند ساعت خودنویس بلااستفاده میمونه ، در نوشتن دوباره مشکل ایجاد میکنه ، یعنی جوهر به راحتی نمیاد یا باید منتظر موند ، یا اینکه تکون داد تا جوهر پایین بیاد ، ممنون میشم بگید که مشکل از کجاس ، وقتی خودنویس رو پر میکنم ، کمی حباب هوا باقی میمونه و کامل پر نمیشه ، حباب ها بعد از مدتی از بین میرن اما اصلا نمیشه گامل پرش کرد ، حدودا پانزده الی بیست درصدش خالی باقی میمونه ، ممنون میشم راهنماییم کنید .
با تشکر .
---
پاسخ لطیفی :
دوست عزیز به احتمال زیاد مشکل از پمپ خودنویس شما می باشد .
خودنویس را به فروشگاه بیاورید تا مشکل بررسی شود .
پیروز باشید
همتی
(1393/06/17 09:19:07)
سلام خسته نباشید اگر خودنویس در حین نوشتن جوهرش قطع و وصل بشه نشان دهنده خرابی نوک خودنویس میباشد ؟
---
پاسخ لطیفی :
دروود
دوست عزیز دلایل مختلفی می تواند داشته باشد مثلا می تواند همانطور که فرمودید مشکل از نوک خودنویس باشد و مشکل دیگر می تواند به خاطر جرم زیاد جوهر مصرفی شما باشد .
خودنویس خود را یک بار با آب سرد بشویید , در صورتی که مشکل حل نشد به فروشگاه مراجعه فرمایید .
پیروز باشید
غلامرضا
(1393/04/30 21:53:26)
با سلام من یک خودنویس مدل وکتور دارم چند وقت پیش پمپشو عوض کردم موقع نوشتن روان نیست احساس میکنم روى کاغذ خش میندازه باید چکار کنم ایا نوکش خراب شده با تشکر
---
پاسخ لطیفی :
دروود بر شما
دوست عزیز به احتمال زیاد نوک خودنویس شما مشکل پیدا کرده است .
لطفا قلم را به فروشگاه بیاورید .
پیروز باشید .
مهرداد
(1393/04/28 13:01:39)
من فعلا نمیخام از خوشنویس پارکرم استفاده کنم. اگه همینطوری جوهرشو دربیارم بذارم تو جعبش خراب نمیشه.ازتون ممنون میشم جوابمو بدین
---
پاسخ لطیفی :
دروود بر شما
دوست عزیز منظور شما از خوشنویس پارکر چیه ؟
اگر منظور فشنگی خودنویس است که باید بگم تا زمانی که سر فشنگی باز نشده باشد خشک مکی شود .
پیروز باشید .
حسین اندامی
(1393/04/17 13:09:26)
با عرض سلام و خسته نباشید .
برای تمیز کردن خودنویس و قرار دادن آن در آب باید ابتدا پمپ را بردارم؟
---
پاسخ لطیفی :
دوست عزیز
بهتر است پمپ را جدا داخل آب بگذارید و سر خودنویس را جدا ....
پیروز باشید
امید امیری
(1393/04/05 19:47:26)
سلام بر استاد قلم ببخشید استاد چه قلمی هست که روان بنویسم از خانواده پارکر باشه? البته خیلی گران نباشه . وچه جوهری روان سرازیر میشه? اگه راهنمایی ام کنید ممنون میشم۰
---
پاسخ لطیفی :
تمامی مدل های خودنویس پارکر بسیار روان می نویسند .
مانند
Vector
Jotter
Urban

جوهر های مرغوب موجود در بازار ایران
PenMan
Parker
Sheaffer
Lamy
زهرا بیات _کازرون
(1393/04/04 15:40:25)
سلام ببخشید آقای لطیفی خودنویس پارکری که نرم تر از پارکر ۴۵ بنویسه وزیر ۵۰۰ هزار تومان باشه برام معرفی فرمایید. ممنون میشم.
---
پاسخ لطیفی :
دوستان عزیز لطفا ایمیل خود را برای پاسخ دادن به سوالتان برای ما بنویسید .
ناشناس
(1393/04/04 15:26:56)
سلام جناب لطیفی کاغذخوبی برام معرفی بفرمائید که خودنویسم به راحتی بر روی آن حرکت کرده وبه راحتی جوهر پخش نماید. لیلی محسنی _ فارس
.
---
پاسخ لطیفی :
دوستان عزیز برای اینکه پاسخ سریعتر به دست شما برسد لطفا ایمیل خود را برای ما بنویسید .

از تمامی کاغذ های مرغوب در بازار می توانید استفاده کنید .
JAGUVAR
PaperOne
ناشناس
(1393/04/04 15:19:25)
سلام آقای لطیفی از اخلاق خوب ومشتری مداری شما که با متانت مشتری را راهنمایی میکنید ممنونم\' جناب،خودنویس پارکرسونت گیره زردطلایی داریدکه نوکش یک شماره بزرگتر از مدیوم k18باشه؟راهنمایی ام کنید ممنونم. بهادری از تنگستان بوشهر
---
پاسخ لطیفی :
دوستان عزیز لطفا برای اینکه پاسخ شما زودتر به دستتان برسد ایمیل خود را برای ما ارسال کنید .

خیر نوک بزرگتر از مدیوم برای سونت پارکر موجود نیست .
ناشناس
(1393/03/29 20:01:13)
سلام آقای لطیفی من از اخلاق مشترک مدیریت خوشم اومده انشاالله همیشه سربلند باشید ۰ خدربهادری بوشهر
امیررضا اعلاباف
(1392/07/05 17:32:13)
با سلام من یه خودنویس دارم 6 ماه بود باهاش ننوشته بودم و الان هم دیگه هر چی کار کردم درست نشد میخواستم ببینم نوک iridium size 7 و یدونه هم سایز 9 رو دارید
---
پاسخ لطیفی :
خودنویس رو 1 روز داخل یک لیوان آب سرد قرار دهید .
خودنویس درست می شود .
در مورد نوک هم باید خودنویس را به فروشگاه بیاورید تا ببینیم چه نوکی میشه بهش بخوره . . .
مهدی ویسی
(1392/06/09 22:54:19)
ممنون از عزیزانی که در این زمینه اطلاع رسانی میکنند.
ParkerLatifi
(1392/04/26 14:10:46)
آقای نظری عزیز
بله
مثلا خودنویس سونت استیل گیره طلای
نوکش کاملا طلایی می باشد .
محمد نظری
(1392/04/26 13:39:29)
ببخشید خودنویس سنت نوکش کاملا طلایی است.؟
ParkerLatifi
(1392/04/26 14:06:14)
آقای علیرضا
اکثر کاغذ های 80gr موجود در بازار ایران می توانند انتخاب مناسبی باشند .
لینک زیر
http://parkerlatifi.com/index2.php?Page=ShowStuffDetail&StuffId=308
علیرضا
(1392/04/26 13:36:26)
سلام بر مرد قلم
لطفا بهترین و مرغوبترین کاغذ که کلمات نوشته شده با خودنویس را بیشتر جلوه می دهند و باعث کافت نوشتن کلمات میشود.کدام است بالخصوص کاغذ اچار
سینا ناصحی
(1392/03/25 22:34:50)
خودنویس نبایدبیش از دوهفته بلااستفاده بماند.درغیراینصورت جوهر خشک میشود. تجربه ای که من دراینمورد داشته ام اینستکه کیفیت جوهر و همچنین الیاژ نوک خودنویس در زمان خشک شدن ان تاثیردارد.
نوک طلای ۱۸ عیار نسبت به بقیه الیاژها دیرتر خشک میشود و تا حدود سه هفته بدون انکه خشک شود قابل استفاده میباشد.
جوهر پلیکان و لامی دیرتر از جوهر منت بلک وپارکر خشک میشود.جوهر سیاه و قهوه ای و فیروزه ای و قرمز به ترتیب دیرتر خشک میشوند.یعنی جوهرسیاه دیرتراز همه رنگها.
بعضی از نوک خودنویسها بدون توجه به جنس و نوع ان هنگام نوشتن صدا میدهند هنوز علتی برای این مطلاب پیدانکرده ام.

**پارکر لطیفی**
با تشکر از اطلاعاتی که دادید
خدمتتون عرض کنم که بله درست است نوع جوهر و همچنین مقدار هوایی که به پشت نوک وارد میشود در زمان خشک شدن خودنویس تاثیر گذار است .
معمولا نوک ها طلا به خاطر نرمی که دارند بعد از نوشتن درز وسط نک بسته تر می باشد به همین دلیل جوهر دیرتر خشک میشود . این را هم در نظر داشته باشد خودنویسی که نوک آن طلا میشود 100% خودنویس خوبی هست و با استاندارد های جهانی ساخته میشود .
به همین دلیل مقدار هوایی که داخل پمپ و زغال میشود کمتر بوده و دیرتر خشک میشود .
تو جوهر های که نام بردید جوهر های بسیار عالی هستنند فقط جوهر پلیکان مقدار جرمی که دارد بیشتر از بقیه جوهر ها می باشد .
صدای نوک خودنویس به خاطر چند دلیل می تواند باشد .
1- جنس نوک خودنویس
2- جنس کاغذ مصرفی : یکی از عواملی است که ممکن است باعث صدای نوک شود .
3- ضربه : ممکن است نوک خودنویس شما یک ضربه کوچک خورده باشد که این ضربه باعث میشود برخورد نوک با کاغذ را صدا دار کند .
و
حتما یادتان باشد زمانی که با خودنویس مینویسید حتما زیر کاغذ خود زیردستی بگذارید .
حسن فلکنژاد
(1392/03/25 16:25:08)
خیلی جالب و خواندنی بود
بنده از شما به خاطر زحمت های زیادی که برای پیشرفت اطلاعات مردم ایران در ضمینه خودنویس و خودکار انجام میکشید
سپاس گذارم

نام:
آدرس ایمیل:
متن نظر *:
كد امنیتی *:
اگر تصویر ناخواناست(اینجا)را کلیک کنید

 

گروه پارکر لطیفی مرجع تخصصی فروش و تعمیرات نوشت افزار در ایران

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832 (10 خط)
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه نوشت افزار پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...