wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerتوصیه هایی برای علاقه مندان به کلکسیون قلم
توصیه هایی برای علاقه مندان به کلکسیون قلم
توصیه هایی برای علاقه مندان به کلکسیون قلم

احساسی که در زمان نوشتن با خودنویس به انسان دست میدهد با هیچ یک از نوشت افزار های دیگر به وجود نمی‌آید. انسان در حالت نگارش یک متن ناب می‌بایست آرامش همراه با دقت را چاشنی نوشته‌های خود بکند و خودنویس این دو حس را بیشتر و قویتر میکند. برخلاف افکار عمومی که معتقد بر این هستنند که کار با خودنویس سخت و دشوار است و افراد کمی با آمدن کامپیوتر و تکنولوژی‌های جدید از نوشت افزار‌های معمول و مخصوصا خودنویس استفاده می‌کنند، روزانه انسان‌های زیادی نگارش‌های خود را با خودنویس انجام می‌دهند و هستند افرادی که علاقه به جمع‌آوری خودنویس دارند.

خودنویس یکی از ناب‌ترین وسایل نگارش است، بدون شک!
احساسی که در زمان نوشتن با خودنویس به انسان دست میدهد با هیچ یک از نوشت افزارهای دیگر به وجود نمی‌آید. انسان در حالت نگارش یک متن ناب می‌بایست آرامش همراه با دقت را چاشنی نوشته‌های خود کند و خودنویس این دو حس را بیشتر و قویتر می کند. برخلاف افکار عمومی که معتقد بر این هسنند که کار با خودنویس سخت و دشوار است و افراد کمی با آمدن کامپیوتر و تکنولوژی‌های جدید از نوشت افزار‌های معمول و مخصوصا خودنویس استفاده می‌کنند، روزانه انسان‌های زیادی نگارش‌های خود را با خودنویس انجام می‌دهند و هستند افرادی که علاقه به جمع‌آوری خودنویس دارند.
جمع‌آوری قلم خودنویس می‌تواند یکی از سرگرمی‌های پر رمز و راز باشد. قلم خودنویس‌های خوب دارای پیشینه‌ تاریخی، فنی و زیبایی شناسی هستند، استفاده از آنها نیز می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. برخی از آنها را  حتی می‌توان به عنوان یک اثر هنری معرفی کرد و  قلم‌هایی در موزه‌ها وجود دارد که به عنوان یک اثر با ارزش نگهداری می شود. خودنویس‌هایی که جمع آوری می‌شود لزوما نباید از نظر قیمت گران باشد، بسیاری از خودنویس‌های قدیمی را می‌توان با قیمت‌های ارزان نیز تهیه کرد، البته برخی خودنویس‌های جدید نیز می‌تواند کمیاب باشد (مانند خودنویس‌هایی که به تعداد محدود تولید می شود). بیشتر مجموعه داران یا کلکسیونر‌ها دوست دارند از خودنویس‌هایشان استفاده کنند، البته نه از همه‌ آنها. به طور کلی خودنویس‌های کمیاب‌تر، قدیمی‌تر و با‌ ارزش، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند اگر چه جمع آورندگان خودنویس (مانند سایر کلکسیونر‌های وسایل عتیقه) ترجیح می‌دهند نمونه‌هایی برای کار داشته باشند. در این میان فروشندگان محصولات مرغوب و خدمات پس از آن متمایز از دیگر فروشندگان بر ارزش و اعتبار کالاها می‌افزایند.
 

نکات مهم در مورد قلم کلکسیونی:

*به عنوان یک قانون کلی خودنویس‌های بزرگتر اصولا با ارزش تر از خودنویس‌های کوچکترند (از نظر سایز بدنه) . اما توجه داشته باشید که اکثر خودنویس‌های قدیمی بـه خودنویس‌های جدید بزرگتـر ارجحیت دارند . (قدمت مهمتر از سایز بدنه)

در زمان خرید حتما به نوک خودنویس دقت کنید، درصد زیادی از ارزش قلم به سلامت نوک قلم بستگی دارد.

وبسایت‌ها مکان‌های مناسبی برای جمع‌آوری اطلاعات درباره‌ نوشت افزار هستند. بهتر است قبل از خرید این منابع اطلاعاتی را مطالعه کنید.

جمع‌آوری کلکسیون یکی از فعالیت‌های شخصی و دوست داشتنی است پس آنچه را که دوست دارید جمع‌آوری کنید. یک ضرب المثل قدیمی می‌گوید : خرید کـالای خوب ولـی کم، بهتـر از کالای بد و زیاد است.

با این وجود اکثر جمع‌آوری کنندگان مایلنـد بنا به تجربه خود کلکسیونشان را انتخاب کنند. در نظر داشته باشید که تعداد محدودی از قلم‌های کمیاب که فاقد جعبه‌ی اصلی هستند بخشی از ارزش خود را از دست می دهند . اما همه‌ جعبه‌ها و کاغذ‌های اصلی اصولا ارزش قابل توجهی به خودنویس‌های قدیمی اضافه نمی کنند.

کلکسیون خودنویس لطیفی

توصیه هایی برای علاقمندان به جمع آوری کلکسیون قلم:
بودجه خود را مشخص کنید. خودنویس‌های قابل جمع آوری زیادی وجود دارد که قیمت آنها از چند دلار تا صد‌ها و هزاران دلار است.
تعیین کنید می‌خواهید خودنویس‌های جدید جمع‌آوری کنید یا قدیمی،  جمع‌آوری خودنویس‌های جدید آسان‌تر است اما خودنویس‌های قدیمی دارای تنوع بیشتر و سابقه‌ تاریخی بوده و به کلکسیونر فرصت می دهد تا در مورد سابقه‌ آنها مطالعه کند
 فروشگاه‌های خودنویس فروشی یا نوشت افزار مکان مناسبی برای تهیه خودنویس‌های مدرن و جدید هستند اما فروشگاه های بسیار کمی خودنویس‌های قدیمی و کلکسیونی می‌فروشند. خودنویس‌های قدیمی را می توان از کلکسیونر‌های دیگر یا فروشگاه‌های قدیمی خودنویس تهیه کرد 
 باید این موضوع را بدانید که تمام مارک‌های دنیا خدمات پس از فروش ندارند! یا شاید مارک خودنویسی که می‌خرید دیگر تولید نشود. در صورت وجود اشکال باید به دنبال فروشگاه‌های که قدیمی هستنند و ممکن است قطعات مورد نیاز شما را داشته باشند در اینترنت بگردید.
بدانید که بسیاری از بخش های بازار خودنویس‌های قدیمی مانند خدمات، به علت بازنشستگی نسل قبلی یا اشتغال به کارهای دیگر از بین رفته است.
باید توجه داشت که بعضی از مدل‌های تولید شده فقط مختص به کشور‌های خاص است و این مدل‎‌های خاص را فقط در همان کشور ها می توانید جستجو کنید. مثل مدل‌های که به فرهنگ و ادب یک کشور مرتبط است( قلم فردوسی- قلم خیام - قلم مولانا ). حتی قلم های وجود دارند که دیگر تولید نمی‌‌شوند و فقط این مدل‌ها را میتوانید داخل مجموعه، کلکسیونر‌ها یا در موزه‌ها مشاهده کنید.


حفظ و نگهداری از کلکسیون:
باید توجه داشت که هر کلکسیونی که جمع‌آوری می شود شرایط نگهداری خاصی دارد، خودنویس و به طور کلی نوشت افزار به دلیل اینکه از ظرافت خاصی برخوردار است و جنس بدنه هر قلم با قلم دیگر متفاوت است، شرایط نگهداری خاصی را طلب می کند.

چند نکته در مورد نگهداری:

قبل از هر اقدامی تحقیق کنید! ( شرایط نگهداری هر قلم با قلم دیگر متفاوت است. )

قسمت‌های مختلف خودنویس را نباید به دلخواه خیس کرد. به عنوان مثال چون برخی از مواد ممکن است پاک شده یا از شکل طبیعی خارج شوند  بعضی از قسمت‌ها هم ممکن است که فلزی بوده و زنگ بزند.

سعی کنید برای خودنویس‌های قدیمی رویه‌ محافظ و جای محکم تهیه کنید.

سعی کنید که اگر از خودنویس‌ها استفاده نمی‌کنید جوهر آنها را خالی کنید. ماندن جوهر در خودنویس بطور دائم ممکن است برای قلم مشکل ایجاد کند.

خودنویس هایی که از جنس نقره و طلا هستند را با روکش مناسب از جریان هوا دور نگهدارید.

منبع : www.ParkerLatifi.com
اشتراک گذاری
مرتضی بینایی
(1398/02/20 02:21:56)
سلام. مداد نوکی آلوین دریافت دارید؟ یا اگه یونی شیفت هم هست. لطفا خبرم بدهید. من در پنلم هرچی درخواست برای خرید ازطریق تماس با ما میدهم ثبت نمی‌شود... شهرستانی و یدک خودنویس میخواهم چند خودنویس از قبل دارم نوک و زغالی شان خراب شده
____
___
__
پاسخ:

سلام و احترام

خیر
خیر
باید خودنویس ها برای ما ارسال شود تا از نزدیم بررسی شوند.

با احترام
گروه پارکر لطیفی

نام:
آدرس ایمیل:
متن نظر *:
كد امنیتی *:
اگر تصویر ناخواناست(اینجا)را کلیک کنید

 

گروه پارکر لطیفی مرجع تخصصی فروش و تعمیرات نوشت افزار در ایران

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832 (10 خط)
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه نوشت افزار پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...