wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerرونمایی از خودنویس قله دماوند
رونمایی از خودنویس قله دماوند
رونمایی از خودنویس قله دماوند

به گزارش بخش فرهنگی گروه پارکر لطیفی, رونمایی از خودنویس قله دماوند از شرکت کانکلین آمریکا و سفارش گروه نوشت افزار پارکر لطیفی در تاریخ 17 مرداد ماه 1402 در فروشگاه پارکر لطیفی میعادگاه قلم دوستان ایران برگزار گردید. فاز اول کار پژوهشی در رابطه با تولید خودنویس قله دماوند از سال 1395 شروع شد و پس از بررسی های فراوان و حضور گروه تحقیقی پارکر لطیفی در محیط قله دماوند و عکس برداری های پی در پی در فصول مختلف سال و همچنین مشاوره با اساتید طبیعت شناس و طبیعت دوست منطقه, در فاز دوم شروع به طراحی قلمی با عنوان خودنویس دماوند کردیم که بعد ها به نام خودنویس قله دماوند و نام انگلیسی مونتدماوند - MonteDamavand تغییر نام داد. فاز سوم نیز تحقیق در رابطه با شرکت های مختلف نوشت افزار سازی معروف در دنیا برای همکاری در تولید خودنویس قله دماوند بود که بعد از مشخص نمودن طرح منتخب و ارسال به شرکت های داوطلب و ارسال نمونه های تولید شده, بهترین گزینه از نظر نوشتار, جنس و کیفیت انتخاب و وارد فاز نهایی تولید گردید.

 

خودنویس قله دماوند در تاریخ 17 مرداد ماه 1402 در محیط داخلی فروشگاه لطیفی توسط خانواده لطیفی و استاد علی دهباشی و همچنین جمعی از قلم دوستان و کلکسیونر ها رونمایی گردید.

 

رونمایی از خودنویس دماوند شرکت کانکلین علی دهباشی        رونمایی خودنویس قله دماوند

 

سپس استاد دهباشی چند خطی را به مناسبت این رونمایی با خودنویس دماوند بر روی کاغذ ثبت نمودند.

ثبت رونمایی خودنویس دماوند توسط علی دهباشی

 

 

چرا این خودنویس به نام قله دماوند مزین شده است؟

کوه دماوند، مرتفع‌ترین قله رشته کوه البرز در شمال ایران است. این کوه علاوه بر زیبایی ظاهری، ویژگی‌های زیست محیطی ویژه‌ای نیز دارد. آتشفشان قدرتمند دماوند، سال‌ها پیش فعالیت می‌کرد و هنوز آثار این سنگ‌های سیاه آتشفشانی بر دامنه کوه باقی مانده است. کوه دماوند، منطقه طبیعی و بکر ایران زمین، سال‌ها است به عنوان نمادی برای نمایش استواری، قدرت و اصالت کشور به شمار می‌رود؛ از این رو نامگذاری این خودنویس به نام قله پرشکوه دماوند، نشانی زیبا از اصالت و توجه به فرهنگ و تاریخ ایران زمین است.

استفاده از خودنویس قله دماوند به هر ایرانی اصیل که می‌خواهد همواره نشانی از کشورش در دست داشت باشد توصیه می شود.

نوشتن با خودنویس قله دماوند Montedamavand fountainpen

خصوصیات مهم خودنویس قله دماوند

در وهله اول، آن‌چه چشم بیننده را می‌نوازد ظاهر بدنه خودنویس است. ظاهر محصول، از رزین با کیفیت به رنگ‌های سیاه و سفید طراحی شده است. این ترکیب رنگ منتخب، در ذهن مخاطب، جلوه سفید و سیاه کوه دماوند را زنده می‌کند که به دلیل وجود برف‌های باقی‌مانده زمستانی و سنگ‌های سیاه آتشفشانی به این صورت دیده می‌شود.به جز این دلیل، لازم به ذکر است رنگ سفید نماد پاکیزگی،برابری، خودکفایی، شروعی جدید، سادگی، وحدت و برابری است. هم‌چنین رنگ مشکی نیز به عنوان نمادی برای جدیت، ثروت، قدرت، هوش، رمز، راز و درایت استفاده می‌شود. بنابراین به دلیل طراحی نوین و زیبا، استفاده از این خودنویس، احساسی هم‌چون وقار، شخصیت و اقتدار را به هنگام نوشتن در فرد القا می‌کند. نشان هویت ملی در خودنویس قله دماوند قابل مشاهده و درک است.

خودنویس قله دماوند Montedamavand و سنگ آتشفشانی قله

پس از بررسی بخش رزینی محصول، به قسمت‌های فلزی آن می‌پردازیم. این اجزاء فلزی به رنگ‌های طلایی، دودی و نقره‌ای درآمده‌ و تولید شده اند. باید از نزدیک لمس کنید و با چشم خود ببینید انتخاب این ترکیب رنگ رسمی و کلاسیک، از خودنویس قله دماوند، یک محصول نوین و جذاب در عصر حاضر ساخته است. پس ظرافت در طراحی و ساخت خودنویس، حرف اول را می‌زند.

در رابطه با سه رنگ طلایی و دودی و نقره ای اطلاعات زیر میتواند مفید باشد:

  • از سنگ های معدنی موجود در کوه دماوند می توان سنگ گوگرد را نام برد که در پیرامون قله به مقدار زیادی دیده می شود و چون اکثر سنگ های گوگردی به رنگ زرد و در نور آفتاب به رنگ طلایی شبیه هستند یکی از مدل های خودنویس قله دماوند با الهام از سنگ های گوگردی طلایی رنگ می باشد.
  • یکی دیگر از سنگ های موجود در قله دماوند به ویژه در قسمت شمالی معدن تینه منابعی از زغال سنگ می باشد که خودنویس سری دودی با الهام از زغال سنگ می باشد.
  • مواد معدنی دیگری که در قله دماوند و اطراف آن یافت میشود, آهک,سنگ چخماق و رگه های از مرمر و زاج سفید می باشد که خودنویس های سری کروم با الهام از این مواد تولید شده اند.

رنگ بندی خودنویس قله دماوند Montedamavand

نوک خودنویس مهم‌ترین قسمت محصول در نوشتن است. نوک این وسیله به عنوان واسطه‌ای برای رساندن جوهر از بدنه بر روی کاغذ محسوب می‌شود. بنابراین مراقبت و نگهداری از آن بسیار مهم و ضروری است. ساختار نوک خودنویس در شمایل دستخط و شیوه نوشتار بسیار اهمیت دارد و به عواملی همچون شکل، اندازه‌ و مواد سازنده آن بستگی دارد. بنابراین طراحی فوق العاده، صیقل یافته و زیبا، موجب جلوه بهتر در طراحی نوک خودنویس و بهبود دستخط نویسنده می‌شود.شیوه نگهداشتن خودنویس در دست، میزان فشار وارده بر بدنه محصول، نحوه قرار گرفتن آن در جاقلمی و ... از عوامل مهم در حفظ و نگهداری نوک خودنویس است.

 

نقش ظریف بر بدنه خودنویس قله دماوند

وجود اسم کشور و یا نمادی از وطن بر روی یک محصول، مانند خودنویس، احساس خوبی به صاحب قلم می‌دهد و ارزش کالا را دو چندان می‌کند.  نقش روی بدنه خودنویس، یک هنر ارزشمند است و همه از قلمی که روی آن مطلب مهمی نقش بسته باشد، به عنوان  یک قلم ویژه یاد می‌کنند.از این قلم ویژه برای مواردی مانند امضای سند یا حکمی مهم استفاده می‌شود. میزان رضایت، حس وطن دوستی و شور برخاسته هنگام استفاده از این نوع خودنویس در علاقمندان به مراتب بیشتر است.

مجسمه مرد کوهنورد قله دماوند به همراه خودنویس قله دماوند

خودنویس قله دماوند علاوه‌بر داشتن رنگ‌هایی زیبا و دوست داشتنی، دارای نقش ظریفی با نشان این کوه برافراشته نیز می‌باشد. قله دماوند به عنوان یک نماد والا برای ایران و ایرانی از روزگاران قدیم، ارزشمند بوده است. برای نشان دادن غیرت، شجاعت، دلاوری، شهامت، اقتدار، سرافرازی و هویت هر ایرانی بر روی خودنویس، با نشان کوه آتشفشانی دماوند، ارتفاع قله نیز، حکاکی شده است. بنابراین اگر دقت کنید، تصویر 5610 M که بیانگر ارتفاع بیش از 5 هزار متری قله دماوند است را خواهید دید.

خودنویس قله دماوند و قله دماوند

 

هدیه‌ای بی‌نظیر برای عزیزان

خودنویس قله دماوند بهترین ابزار برای نوشتن با حس خوب و بهترین یادبود برای هدیه دادن به عزیزان است. قرار دادن این محصول با همه ویژگی‌های مهمش در یک بسته‌بندی نفیس، هنگام هدیه دادن و یا نگه‌داری از آن، ارزش آن را حفظ و دو چندان می‌کند. هر ایرانی باید همواره نمادی از کشور عزیزمان را همراه خود داشته باشد. یک وسیله کاربردی و سبک که هر لحظه بتوان از آن استفاده کرد و نشان هویت ملی و ایرانی را در ذهن و قلب دارنده خود یادآوری کند. اگر شما نیز مانند همه مشتاقان خودنویس قله دماوند، برای خرید این محصول ملی مشتاق شده‌اید می‌توانید به فروشگاه‌های ایرانی مراجعه و لذت بهره‌مندی از آن را به خود هدیه دهید.

 

 

آدرس گالری برای مشاهده این محصول از نزدیک:

تهران:

فروشگاه پارکر لطیفی - تهران، خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک2

دماوند:

گالری جواهر عشاق - دماوند،خیابان فرهنگ، نرسیده به میدان امام خمینی (ره)، مجتمع تجاری اداری شبلی

 

 

 

منبع : www.ParkerLatifi.com
اشتراک گذاری

نام:
آدرس ایمیل:
متن نظر *:
كد امنیتی *:
اگر تصویر ناخواناست(اینجا)را کلیک کنید

 

گروه پارکر لطیفی مرجع تخصصی فروش و تعمیرات نوشت افزار در ایران

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832 (10 خط)
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه نوشت افزار پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...