wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
خودنویس ظریف، نمایشگاه «دستاوردهای دولت» _ ۳ شهریور ۱۳۹۵

از خودنویس ظریف تا سازه‌ای مفهومی در نمایشگاه «دستاوردهای دولت»

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری درباره نمایشگاه دستاوردهای دولت، گفت: هدف ما این است این رخدادهای مثبت را به جامعه منتقل و مردم را مطمئن کنیم به انتخابی که کرده‌اند و این‌که انتخاب آن‌ها می‌تواند ضامن بقای کشور و توسعه آن باشد.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه تصویری دستاوردها و فعالیت‌های دولت یازدهم در تالار وحدت تهران برگزار و به‌منظور تبیین اقدامات انجام‌شده، مسیر فعالیت‌ها و عملکرد سه ساله دولت توسط مجموعه‌ای از آثار تصویری شامل عکس، ویدئوآرت و اینفوگرافی به‌نمایش گذاشته می‌شود.

در این راستا، جلسه‌ای با هدف ایجاد هماهنگی برای برگزاری نمایشگاه «دستاوردهای دولت» با حضور مرتضی بانک - معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری -، علی مرادخانی - معاون امور هنری وزارت ارشاد -، مهدی افضلی - رییس موسسه توسعه هنرهای معاصر و مجری این نمایشگاه -، علی متقیان - مدیرعامل ایسنا و عضو این موسسه - و اعضای شورای سیاست‌گذاری و هنر این رویداد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، مهدی افضلی - رییس موسسه توسعه هنرهای معاصر - در توضیح آثار ارائه‌شده به دبیرخانه نمایشگاه، گفت: تا به حال حدود شش‌هزار اثر به دبیرخانه ارسال شده که در میان آن‌ها، ۹۰۰ اثر به حوزه اجتماعی، ۵۰۰ اثر به حوزه ثبات اقتصادی، ۵۰۰ اثر به حوزه برجام، ۲۰۰ اثر به حوزه امنیت ملی و ۴۵۰ اثر به حوزه سلامت مربوط است. بقیه آثار نیز به وزارت تعاون، مسکن و شهرسازی و وزارت صنعت، معدن و تجارت تعلق دارد. بازبینی آثار نیز به‌طور کلی به پایان رسیده است.

مجری این نمایشگاه با بیان این‌که حجم اطلاعاتی قابل توجهی به دست دبیرخانه رسیده است، ادامه داد: می‌توان این مجموعه را به یک کتاب تبدیل کرد تا آرشیوی در این زمینه باشد.

افضلی درباره دیگر اقدامات انجام‌شده برای این نمایشگاه، اظهار کرد: وب‌سایتی را نیز در این زمینه طراحی کرده‌ایم تا بازدیدکنندگان بتوانند اطلاعات نمایشگاه را به‌صورت آنلاین در اختیار داشته باشند.

در ادامه، مسعود زنده‌روح کرمانی - عضو شورای هنری نمایشگاه - با بیان این‌که در ابتدای کار، برایش جالب بود که یک مجموعه هنری برای انجام چنین کاری انتخاب شده است، گفت: تلاش ما این بود که این نمایشگاه از پوشش معمولی بیرون آید. اولین نگاهی که داشتیم برگزاری یک نمایشگاه عکس بود، اما برای برگزاری این نمایشگاه که بتواند عملکرد سه ساله دولت را نشان دهد، در جمع‌آوری تصویر دچار مشکل می‌شدیم. به‌عنوان مثال، نمی‌توان تورم و اقتصاد را در قالب عکس نشان داد.

او اظهار کرد: بنابراین تصمیم گرفتیم نمایشگاه از فرم ساده عکس به سمت کار گرافیکی و فیلم که می‌تواند توضیحات بیشتری را درباره عملکرد دولت بدهد، آورده شود. پس از رسیدن آثار به دبیرخانه جشنواره متوجه شدیم انیمیشن‌های خوبی نیز در زمینه‌های مختلف ساخته شده است.

زنده‌روح با بیان این‌که تلاش شده است تا محتوای نمایشگاه به سمت مفهومی شدن پیش برود، گفت: این کار به ما کمک می‌کند تا موضوعات به‌گونه‌ای دیگر دیده شود. به‌عنوان مثال خودنویسی که آقای ظریف با آن برجام را امضا کرد برای ما مهم است. این‌ها رفتارهایی است که شاید در چشم بسیاری دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: مدیاهای تصویری ما در کلیت یک مفهوم ارائه می‌شوند که از آغاز تا پایان نمایشگاه، اطلاعات بسیار ساده‌ای را به شکلی تأثیرگذار به مردم می‌دهند.

زنده‌روح همچنین گفت: این نمایشگاه شاید تلنگری باشد تا دولت دقت بیشتری برای جمع‌آوری اسناد کند و نگاه هنرمندانه‌تری نسبت به آن‌ها داشته باشد.

 

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 021-66702832  _  021-66707582
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
نماد اعتماد الکترونیکی فروشکاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...