wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
خودنویس چیست ؟

خودنویس نوعی از قلم است. در خودنویس برخلاف خودکار ، از جوهر مایع روان استفاده می‌شود . خودنویس دارای یک مخزن جوهر مایع است . جوهر خودنویس با استفاده از دو خاصیت مویینگی و گرانش ، بدون نیاز به فشار به سطح کاغذ انتقال می‌یابد.

مرجع خودنویس ایران - refrenc Pen In Iran

مخزن جوهر خودنویس ممکن است بصورت دستی یا با استفاده از پیستون تزریقی پر شود. در برخی انواع خودنویس ، مخزن جوهر بصورت فشنگ‌های پرشده آماده، تهیه و جایگزین می‌شود.

نخستین سفارش برای ساخت چیزی شبیه به خودنویس ، توسط معاذ المعز ، خلیفه مصر در قرن دهم میلادی ارائه شده‌است. بعدها و در قرن هفدهم ، یک مخترع آلمانی خودنویس ساده‌ای با استفاده از پر ، تیغ جوجه تیغی و چوب پنبه ساخت.

طی سالهای بعد ، تلاش برای ساخت خودنویس‌های مرغوبتر ادامه یافت. مشکلی که در این راه وجود داشت این بود که با مصرف تدریجی جوهر ، فشار هوا در مخزن کاهش می‌یافت و در نتیجه جوهر امکان حرکت بر اساس گرانش را از دست می‌داد. همین مشکل موجب شد که تا قرن نوزدهم، ساخت خودنویس پیشرفت چندانی نکند.


منبع

 

گروه پارکر لطیفی مرجع تخصصی فروش و تعمیرات نوشت افزار در ایران

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832 (10 خط)
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه نوشت افزار پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...