wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
وقتی نصرت کت اخوان را فروخت !

 از آن روزگار که شاعران و نویسندگان برجسته ایران در کافه نادری و کافه‌های محدود دیگری می‌نشستند، شعر‌ها و داستان‌های چاپ شده یکدیگر را در نشریات ادبی نقد می‌کردند و قصه‌ها و شعرهای تازه خود را برای دیگران می‌خواندند، سال‌ها می‌گذرد. در این میان خاطرات جالبی هم نقل می‌شود. مثلا روایت کرده‌اند که

روزی نصرت رحمانی به کافه نادری می‌رود و به اخوان ثالث که سرگرم بحث و جدل با دو شاعر و چند علاقه‌مند شعر بوده، می‌گوید به 30 تومان پول احتیاج دارد و این پول را از او قرض می‌خواهد. اخوان خیلی بی‌حوصله جواب می‌دهد چنین پولی همراهش ندارد و نصرت را به خوردن قهوه دعوت می‌کند . . .

نصرت بعد از چند دقیقه نشستن و نوشیدن قهوه، می‌رود و ساعتی بعد با یک خودنویس و 20 تومان پول برمی‌گردد. پول و خودنویس را به اخوان می‌دهد و می‌گوید این مال شماست. اخوان با تعجب می‌گوید خودنویس من دست تو چه کار می‌کند؟ تازه تو که پول نداشتی و یک ساعت پیش 30 تومان از من قرض می‌خواستی حالا چه شده که 20 تومان هم به من قرض می‌دهی؟  نصرت هم با لبخند جواب می‌دهد قرض نیست، پول خودت است. به پول احتیاج داشتم و کت تو که به جالباسی آویزان بود را فروختم. طرف ۵۰ تومان کت را خرید و خودنویسی که داخل جیبش بود را برگرداند. من‌‌ همان 30 تومانی که احتیاج داشتم را گرفتم و این 20 تومان بقیه پول کت شماست.

 30 تومان را هم در اولین فرصت برمی‌گردانم. راستی داشتی شعری می‌خواندی، دقت نکردم، شعر خودت بود؟! سهم ما از این اتفاقات جالب، فقط شنیدن خاطرات قدیمی‌هاست و حالا روی صندلی‌های لهستانی کافه نادری به ندرت می‌شود دو شاعر و نویسنده را دور یک میز دید! در نشریات هم اغلب کارها  از روی کتاب‌های منتشر شده شاعران و نویسندگان چاپ می‌شود که تازگی ندارد و خوانندگان حرفه‌ای آثار ادبی، قبلا بار‌ها و بار‌ها این نوشته‌ها را خوانده‌اند؛ اما آیا از روی همین تغییر می‌توان نتیجه گرفت که شعرای جوان امروز پاتوق ندارند؟

منبع: قانون

 

گروه پارکر لطیفی مرجع تخصصی فروش و تعمیرات نوشت افزار در ایران

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832 (10 خط)
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه نوشت افزار پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...