wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
روزنامه ایران - شماره 4593 - تاریخ 14/6/89 - صفحه 18

فوت و فن های انتخاب مناسب ترین نوشت افزار

 

با نزدیک شدن سال تحصیلی، تکاپوی والدین برای تهیه وسایل مورد نیاز دانش آموزان و آماده سازی آنها برای سال تحصیلی جدید از سر گرفته می شود. این در حالی است که تنوع اجناس موجود در بازار، تمایل کودکان به تهیه وسایل پر زرق و برق و اطمینان نداشتن و ناآگاهی از کیفیت لوازم همه و همه والدین را دچار سردرگمی می کند. در این ستون سعی ما بر آن است با بیان نکاتی که باید هنگام خرید لوازم التحریر مورد توجه قرار بگیرند، والدین را برای داشتن انتخابی بهتر یاری رسانیم.
انتخاب خودنویس
نوشتن با خودنویس، با کمی تمرین حتی آسان تر از نوشتن با خودکارهای عادی خواهد بود. البته این در حالی است که هنگام انتخاب خودنویس نکاتی چند مورد توجه قرار گرفته باشد.
تهیه خودنویس برای نگارش چه مطالبی مد نظر قرار گرفته است. یادداشت برداری در کلاس یا جلسه شغلی و یا نگارش خاطرات؟ آیا پیروی از مد روز علت انتخاب خودنویس به عنوان وسیله ای برای نگارش بوده است؟ میزان هزینه در نظر گرفته شده برای خرید خودنویس چقدر است؟ پاسخ دادن به سوالات بالادر انتخاب هدفمند و دقیق خودنویس به خریدار کمک می کند.
توصیه می شود خرید خودنویس از فروشگاه های بزرگ انجام شود زیرا تنوع کالادر آنها بیشتر بوده و انتخاب خودنویس با توجه به تعدد طرح ها و همچنین نوع کاربری آنها دقیق تر خواهد بود.
پر کردن جوهر خودنویس نکته دیگری است که هنگام خرید خودنویس باید به آن توجه داشت.
روش پر کردن جوهر برخی از انواع خودنویس با تعویض تیوپ های یک بار مصرف که در رنگ های مختلف در بازار موجودند، صورت می گیرد. در حالی که روش پر کردن بیشتر آنها به همان شیوه قدیمی است که باید سر خودنویس را درون جوهر نگاه داشته و توسط یک قطعه پلاستیکی کوچک که در انتهای خودنویس تعبیه شده، جوهر را به درون آن کشید. قیمت جوهرهای مایع نسبت به تیوپ های ارزا ن تر بوده و تنوع رنگ آنها نیز بیشتر است.علاوه بر اینکه اعتماد به عملکرد این نوع از خودنویس ها نیز بیشتر احساس می شود.
در کنار این نوع خودنویس ها، انواع فانتزی آن نیز وجود دارد که روش پر کردن جوهر آنها نیازمند دقت بیشتری است. به کسانی که برای اولین بار قصد خرید خودنویس دارند تهیه خودنویس هایی با جوهر تیوپ ها توصیه می شود.
نکته بعد توجه به اندازه سر قلم خودنویس است که دارای سه نوع نازک، متوسط و پهن است. استفاده از خودنویس هایی با سر نازک به افرادی که دارای دستخط نامنظم هستند توصیه می شود زیرا قلم سر پهن دستخط آنها را نا خواناتر می کند. برخی از سر قلم ها نیز بسیار پهن بوده و برای نوشتن نت موسیقی به کار می روند.
علاوه بر اندازه نوک قلم، توجه به جنس آن نیز حائز اهمیت است. برای مثال نوک قلم هایی در انواع مختلف استیل و طلادر بازار موجود است. اگر چه انواع طلای آن بیشتر جنبه تزئینی دارند اما نرم تر بوده و استهلاک آنها نیز کمتر است. البته امروزه خودنویس هایی با نوک استیل به بازار عرضه شده که کیفیت آنها نیز مانند خودنویس های با نوک طلاست.
هنگام خرید خودنویس، در صورت امکان، نوشتن چند کلمه با خودنویس انتخاب را آسان تر می کند.
به کسانی که برای اولین بار اقدام به خرید خودنویس می کنند تهیه انواع ارزان تر و دارای تیوپ توصیه می شود.

 

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832  _  02166707582
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
نماد اعتماد الکترونیکی فروشکاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...