wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerکلکسیون خودنویس و کلکسیون خودکار
کلکسیون خودنویس و کلکسیون خودکار
کلکسیون خودنویس و کلکسیون خودکار

قلم، واسطه ای برای خلق دانش و ادب است، قلم وسیله ای است که تاریخ یک ملت را به ثبت می رساند و ابزاری است که مستقیما از دل فرهنگ و هنر یک سرزمین بر می خیزد. جمع آوری قلم از سرزمین های مختلف، جمع آوری بخشی از فرهنگ، هنر، ادب و دانش آن سرزمین است که همگی در شئِ کوچک و با ارزشی جمع آوری شده اند و تداعی گر روایت ها و داستان های بسیاری هستند که مردم آن سرزمین، آن ها تجربه کرده اند. کلکسیون خودنویس و کلکسیون خودکار

 

کلکسیون قلم

 

کلکسیون کردن اشیا، یکی از عادات و سرگرمی هایی است که افراد بسیاری در دنیا، به آن علاقه مندند و بسته علاقه مندی ها و سلیقه ی خود، به جمع آوری نمونه های مختلفی از یک کالا می پردازند. لیکن آن چه اهمیت دارد، نوع اشیا و لوازمی است که توجه افراد را به خود جلب می کند و موجب علاقه مندی افراطی آن ها به آن شئ می گردد و بدین ترتیب، کلکسیون های  مختلفی، با ارزش های مادی و معنوی گوناگون شکل می گیرند. آن چه در این بخش، برای ما اهمیت ویژه دارد، کلکسیون قلم و پرداختن به دلایلی است که موجب می شود افراد، در میان تعداد بیشماری از اشیای زینتی و قابل جمع آوری، قلم را برگزینند و به جنبه های فرهنگی و معنوی کلکسیون خود، بیش از جنبه های مادی آن توجه نمایند.

 

collection fountainpen iran

 

جمع آوری قلم، جمع آوری گوشه هایی از فرهنگ و تاریخ ملل مختلف

 

قلم، واسطه ای برای خلق دانش و ادب است، قلم وسیله ای است که تاریخ یک ملت را به ثبت می رساند و ابزاری است که مستقیما از دل فرهنگ و هنر یک سرزمین بر می خیزد. جمع آوری قلم از سرزمین های مختلف، جمع آوری بخشی از فرهنگ، هنر، ادب و دانش آن سرزمین است که همگی در شئِ کوچک و با ارزشی جمع آوری شده اند و تداعی گر روایت ها و داستان های بسیاری هستند که مردم آن سرزمین، آن ها تجربه کرده اند. برای یک کلکسیونر قلم، قلمی از سرزمین ایران، تنها یک قلم نیست، بلکه تداعی گر حافظ است و سعدی! تداعی گر کوروش است و فرهنگ و تمدنی که عظمتش لرزه می اندازد بر دل و جان همگان! برای یک کلکسیونر قلم، قلمی از سرزمین ایتالیا، دیگر تنها یک قلم زیبا و مرغوب ایتالیایی نیست، بلکه تصویری است از دانته و پازولینی و یا شاید هم یادگاری از داوینچی که هنرش دنیا را مبهوت و سرگشته نموده است!

به همین دلیل است که بسیاری از قلم های تولید شده در دنیا نیز، با نام مشاهیر فرهنگ و هنر و حتی تاریخ یک کشور شناخته می شوند و نام آن ها را با خود به همه جا می کشانند. از میان آن ها می توان به قلم حافظ، قلم کورش و قلم خیام در ایران، و همچنین قلم شکسپیر، قلم پائلو کوئلو و قلم شازده کوچولو در جهان اشاره کرد که هر یک سمبلی از یک فرهنگ و یک ملت و باورهای جاودانه ی آنان می باشند. حال تصور کنید، کلکسیونری تلاش می کند تا تمامی این قلم ها را از سراسر دنیا، گرد هم جمع کند و ضیافتی فرهنگی تاریخی را در میان آنان به راه اندازد. خوشا به سعادت هر آن کس که توانسته است، چنین مجموعه ای گران بها و فراموش نشدنی را به وجود آورد و در هر بار تماشای آن ها، به اقصی نقاط دنیا سفر نموده و با کوله باری از خاطره به خانه بازگردد.

کلکسیون خودنویس collection pen of iran

 

 

کلکسیون قلم، کلکسیونی از هنرهای دستی

 

از دیگر نکاتی که در جمع آوری و خرید انواع قلم ها و خودنویس ها، مورد توجه کلکسیونرها قرار می گیرد، این مساله ی بسیار مهم است، که بعضی از آن ها حاصل تلاش یک انسان، و متولد شده در میان دستان هنرمند یک شخص می باشند، و چه هنری والاتر و با ارزش تر از آن که، دستی با ظرافت و زیبایی هر چه تمام، آن را خلق کرده باشد و آن هنر بخشی از زندگی آن شخص، لحظات مختلف او به هنگام کار، غم ها و شادی های او و افکار و احساساتش را نیز با خود به دوش بکشد و برای صاحبش به ارمغان آورد. چنین قلم هایی همچون قلم های مونتگراپای ایتالیایی که حاصل دست طراحان و تراشکاران خبره و ماهرند، روح و جان دارند و تک تک خط و خطوط ایجاد شده بر روی آن ها، میناکاری ها و انواع نقش و نگارهایی که بر روی بدنه شان دیده می شود، یادگاری از دستان پر عشق سازندگانشان و میراثی گرانبها از هنر جاودان آن ها می باشد و چه کالایی ارزشمند تر از چنین اثری هنری که انسان به دنبال جمع آوری و کلکسیون کردن آن باشد!

 

 

خریداری قلم هایی که به تعداد محدود در دنیا تولید می شوند

 

از دیگر مواردیکه ارزش هر کلکسیون را بالاتر می برند، خرید قلم هایی است که با دلایل و بهانه های مختلف و به تعداد بسیار محدود در دنیا تولید می شوند و هر یک دارای شناسنامه و شماره ی مخصوصی هستند. از میان این قلم ها می توان به قلم ها و خودنویس هایی اشاره کرد که برای یک شخص خاص تولید می شوند که از بین نمونه های واقعی چنین قلم هایی، می توان قلم چارلی چاپلین مونبلان یا قلم محمد علی کلی مونتگراپا را نام برد و یا قلم هایی هستند که به حادثه یا رویدادی خاص اشاره می کنند، همچون قلم روز صلح جهانی مونتگراپا یا قلم هایی که برای تولد 100 سالگی کارخانه ی شیفر که یکی از برجسته ترین کارخانه های تولید قلم در دنیا است، طراحی و ساخته شده اند. همچنین برخی قلم ها برای مکان بخصوصی ساخته می شوند که از این نمونه نیز می توان به قلم کوه اورست پلیکان یا قلم کشور ایتالیا مونتگراپا اشاره کرد. این چنین قلم هایی از ارزش معنوی بالایی برخوردارند و اگرچه هر یک بسیار گران  قیمت هستند اما، ارزش معنوی آن ها بر بخش مادیشان غلبه می کند و آن ها را تبدیل به ارزشمندترین قلم ها در میان تولیدات آن شرکت یا برند می نماید. چنین قلم هایی، معمولا در تعداد کم، مثلا 100 یا 1000 عدد تولید می شوند و روز به روز بر قیمت و اعتبارشان افزوده می گردد و هر کلکسیونی که دارای یک نمونه از چنین قلم هایی باشد، ارزشش صدها برابر می گردد.

بار دیگر اشاره می کنیم، که بخش معنوی قلم ها، همواره ریشه در دل فرهنگ و تاریخ جوامع و ملل مختلف دارد و هیچ کسی نیست که تنها به خاطر ارزش مادی قلم ها و قیمت بالایشان، آن ها را خریداری کرده وبه دور هم جمع نماید. آن چه در چنین کلکسیون هایی اهمیت دارد، بعد معنوی و ارزش فرهنگی، هنری و تاریخی آن ها می باشد و آن چه بر ارزش و اصالت این مجموعه ها و کلکسیون ها می افزاید، توجه به جنبه های معنوی آن ها می باشد.

همواره توجه کنید که کلکسیون های قلم، از گردآوری مرغوب ترین و اصیل ترین قلم ها به دور هم شکل می گیرند و خریداری قلم هایی معتبر از برندهای شناخته شده ی دنیا، لازمه ی این امر است.

خوشبختانه با وجود گروه پارکر لطیفی در ایران، که مجموعه ای از بهترین و اصیل ترین نوشت افزار را گرد هم آورده است، این امکان برای علاقه مندان و کلکسیونر ها به وجود آمده است تا  به خرید قلم های مورد نظر خود بپردازند و از اصالت و اعتبار آن ها آسوده خاطر باشند.

گروه پارکر لطیفی، در کنار این نوشت افزار ها که برای فروش به مشتریان عرضه می شوند، دارای یکی از بزرگ ترین و کامل ترین کلکسیون های دنیا نیز می باشد که دارای 10.000 نوشت افزار مختلف، شامل انواع خودنویس ها، خودکارها، رواننویس ها و اتد ها می باشد، این نوشت افزار ها از 28 کشور دنیا و از 35 برند شناخته شده در جهان، گرد هم آورده اند و بدین ترتیب یکی از با ارزش ترین و کامل ترین کلکسیون های دنیا را رقم زده اند.تماشای چنین کلکسیونی کامل، مجموعه ای از ناب ترین و بی همتا ترین احساست را در شما بر می انگیزد و روح و جانتان را مورد نوازش قرار می دهد. تماشای چنین مجموعه ای عظیم، شما را وارد دنیایی متفاوت می کند و اگرچه هیچ یک از قلم های موجود در این کلکسیون قابل خریداری و برای فروش نیستند، لیکن  نگاه کردن به آن ها از راه دور نیز، تجربه ای به یادماندنی را برایتان به ارمغان می آورند. ممکن است تحولات اساسی را در شما پدید آورده و بهانه ای باشد برای خرید اولین قلم کلکسیون خودتان، و یا شاید آغازی باشد برای پدید آوردن مجموعه ای با ارزش و ماندگار توسط خود شما...

collection pen penshop iran کلکسیون خودنویس و کلکسیون قلم

 

Iran Collection Pen Latifi

 

کلکسیون خودنویس - Collection Pen

 

با احترام

 

گروه نوشت افزار لطیفی

منبع : www.parkerlatifi.com
اشتراک گذاری
امیرعلی نبوی نژاد
(1401/06/04 17:10:10)
درود بر شما:از همین جا برای جناب لطیفی بزرگ که پایه گزار این محفل عشاق بوده اندو همچنین فرزند برومندشان که ادامه دهنده این راه هستند آرزوی بهترینها رو دارم,چون همونطوریکه در متن هم اشاره شده,این حرفه از نظر بعد معنویش به مراتب اهمیتش بیشتره تا جنبه های دیگه و مستقیم با فرهنگ اون جامعه در ارتباط هست,توفیق و سلامتی روز افزون براتون آرزو میکنم....
محمد حسین فخلعی
(1399/12/02 21:55:54)
بسیار زیبا و عالی
محمد حسنی
(1399/01/29 22:14:30)
شما خودکار مون بلان میخرید؟؟ من بخاطر مشکل مالی پول لازم دارم
+++++++++
+++++++
+++++
پاسخ گروه پارکر لطیفی:

سلام و احترام

خیر خرید نداریم

با احترام
گروه پارکر لطیفی
کاوس ظفریان
(1399/01/26 22:26:32)
خدا قوت تبریک به خاط ذوق وهنرتان
Mejid
(1398/12/07 01:43:18)
دیدن خود نویسها
مهدی بیگناه
(1397/07/29 18:04:31)
عالییه سایتتون
هژبر رحمانی
(1395/08/05 13:57:04)
واقعا اطلاعات سایت شما بسیار خوب و کامل است.ممنون از زحماتتان جناب لطیفی
رضا سرافراز
(1395/01/04 21:43:24)
خوشحالم از آشنایی با سایت آقای لطیفی وسرویس های فوق‌العاده گروهشان.
رضا عزیزی
(1393/11/21 00:33:08)
کلکسیونر
امیرحسین شیرخدایی
(1392/06/07 12:12:21)
با سلام من قسمت کلکسیون رو نمی تونم ببینم با اینکه تیک کلکسیون زدم و عضو هم هستم علاقه دارم که ببینم ولی نمی شه
---
پاسخ لطیفی :
دوست عزیز اگر عضو هستید با وارد شدن با نام کاربری خود قسمت کلکسیون برای شما باز میشود .
محمد سالک (قلم دوست)
(1392/04/16 23:14:25)
\"ما از هیتلر و ارتش آریایی اش شکست نخوردیم ولی یک آریایی کچل فقط بایک خودنویس ما را شکست داد و از سرزمینش بیرون کرد\"
گوشه ای از گفته وینستون چرچیل در باره ی دکتر محمد مصدق
مینا ناصرزاده
(1392/02/29 00:08:52)
سلام و خسته نباشید خدمت مجموعه فروشگاه لطیفی
اول از همه تشکر می کنم بابته زحمت های که برای معرفی ارزش قلم در ایران انجام میدهید
بعد هم از این قسمت خودنویس کلکسیونی شما هم بسیار تشکر می کنم من بسیار به جمع کردن خودکار و خودنویس علاقه دارم و هروقت که از نظر پولی مشکل نداشته باشم به فروشگاه میام و از آقای لطیفی عزیز یک قلم قدیمی میخرم
الان حدودا 30 عدد خودنویس شدن که براتون عکس میگیرم. و. ایمیل می کنم
راستی من این پارکر 88 رو تاحالا ندیده بودم مرسی از این همه لطف ای لطیفی

نام:
آدرس ایمیل:
متن نظر *:
كد امنیتی *:
اگر تصویر ناخواناست(اینجا)را کلیک کنید

 

گروه پارکر لطیفی مرجع تخصصی فروش و تعمیرات نوشت افزار در ایران

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832 (10 خط)
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه نوشت افزار پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...