wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerنیاز انسان به نوشتار با قلم
نیاز انسان به نوشتار با قلم
نیاز انسان به نوشتار با قلم

نیاز انسان به نوشتار، در هر شرایطی وجود شما را آرامش و آسایشی ماندگار می بخشد. حتی در دورانی که هیچگونه  قلم و کاغذی به شکل امروزی وجود نداشت، باز هم نیاز انسان به نوشتاردر اشکال مختلف خود را نمایان می ساخت.همانطور که می دانید از دیر باز افراد، طغیان احساسات و جوشش عواطف را  با ابزار نوشتاری نظیر قلم بر دیگران عرضه می کردند.حتی برای آموزش مفاهیم نیز از قلم،جهت رفع نیاز انسان به نوشتاراستفاده می شد.

نیاز انسان به نوشتار و قلم از ابتدا تا انتهای هستی

آنجا که وجودت مملو از نشاط می شود و از هیجان قلبت پروازی شاعرانه را به آسمان نیلگون خدا آغاز می کند، قلم این وسیله مقدس را در دست بگیر و جهت رفع نیاز انسان به قلم بنویس. حتی آن هنگام که غمی جانکاه روح شاعرانه ات را با چنگال برنده خود می خراشد، نگران نباش و به نیاز انسان به نوشتار پاسخگو باش. باید از این رغبت به نگارش بر خود ببالی و خوشحال باشی که قلم جزء لاینفک و جدا نشدنی، وجود آدمی است. در زیر بارش باران الهی، قدم بزن و در هر قدم زدنی بخاطر استشمام هوای پاک از آلودگی، نیاز انسان به قلم را در ذهن زنده کن و آنگاه  از خداوند با نوشته ای حاکی از شور، شوق و سپاس هزاران بار قدردانی کن. حتی اگر اشکهای طفلی که از بد روزگار نالان است و بی پروا از جور زمانه می گرید، را دیدی و دلت شکست، به نیاز انسان به قلم پناه بیاور. اگر ظلم زمانه شامل حالت شد و با فلک و افلاک سر دشمنی پیدا نمودی، باز هم به نیاز انسان به نوشتار بیندیش و عقده دل را با حرکت قلم بر صحنه سفید کاغذ بگشا. این نیاز انسان به نوشتار است که ازدیرزمانی به درازای تاریخ که خطوط در تصاویر جان می گرفت و خط تصویری (خط هیروگلیف) به قدمتی  بس طولانی و کهن که  ریشه در زبان یونانی داشت، اقتدار خود را به اثبات رساند و هرگز تو را تنها نگذاشت. نیاز انسان به نوشتار و قلم در طی دوران توسط زحمتکشانی صادق در این حوزه، ظاهری رنگین و با وقار می یابد.

نیاز به نوشتن با خودنویس

 

تکمیل الطاف خدا بر تقدس قلم و نیاز انسان به نوشتار

باید بدانید که درجه کرامت و تقدس در رابطه با ابزار نوشتاری از جمله قلم و ... آنقدر زیاد است که هرگز نمی توان به اندیشه خلافی در این زمینه، پرو بال داد. آنجا که در کتاب مقدس مسلمانان جهان یعنی قرآن کریم، سخن از قسمی بلند مرتبه به میان می آید. خداوند در سوره قلم،قسم یاد می کند. (ن والقلم و ما یسطرون) قسم به دوات یعنی ابزار نوشتار، قسم به قلم، و قسم به آنچه که می نویسند. وای عجب عظمت و شکوه بی پایانی، بر قلم و نیاز انسان به نوشتار حکمفرما است. منزلتی که بنا بر تفسیر برخی از مفسران از قلم، به چشمه درخشنده علم و دانش منتهی می گردد و سفارشی کریمانه بر اندوختن معرفت و حکمت دارد.

نیاز به نوشتن در انسان با خودنویس و خودکار

 

سخن شاعران در انعکاسی شاعرانه جهت نیاز انسان به نوشتار

 اما از رقص بی پروای قلم شاعران چه بگوییم که همه چیز را در درندشت تن عریان کاغذ سپید، به سیاهه ای با ارزش مبدل می سازد. آنگاه که در شعرهای این سخن پروران،با توجه به نیاز انسان به نوشتار از هجوم و سوسو زدن عاشقانه اختران در پهنه آسمان، تمثیل های شاعرانه می سرایند. همچنین از سپیدی برف به استعاره ای از پاکی، از دریای نیلگون به آرامشی بی حد و حصر، از آسمان آبی نشانی از معبود الهی، از جنگل های سرسبز به نمادی از طراوت و تازگی، از رنگین کمان زیبایی شوق برانگیز گلهای نیلوفر و محمدی  نیز حکایت هایی از رایحه های خوش عاشقانه نقل قول ها می کنند. اینجاست که نیاز انسان به قلم، خود را بخوبی تجلی می دهد. اما چه چه می توان گفت از جادوی افسانه ای قلم و نیاز ما به نوشتار که در قلب داغدیده مادران شهید جلوه گری می کند. آنگاه داستانها از دیدن گلهای سرخ رنگ لاله که نمادی بر شهادت است، از رشادت و شجاعت نور چشمان وطن در عاشقانه ترین نوشته ها ظاهر می شود.

 

خشم و الطاف قلم در پژواک نیاز انسان به نوشتار

اما باید بدانید که در رفع نیاز انسان به نوشتار، گاه قلم در نهایت لطافت عمل می کند و گاه با همه تقدس و بزرگی، بسیار بی رحم و با قساوت نمود می یابد. آنگاه که از جنگ و آوارگی و مرگ عزیزان حدیث می گوید، یا از زلزله و سیل و طوفان، این قلم است که ظالمانه چهره کریه جنگ و دیگر تباهی ها را در نیاز انسان به نوشتار آشکار می سازد. همچنین در هنگام نشان دادن کمک های افراد خیر به بازماندگان جنگ و دیگر حوادث روزگار، نهایت ظرافت را در عشق و نمای زیبای انسانیت هویدا می سازد. البته در نیاز انسان به نوشتار و نقش منزلت قلم است که شما از زندگی ادوار گذشته، حوادث تلخ و شیرین تاریخی، از مراحل پیشرفت عم و تکنولوژی و اثرات تدریجی آنها در سرنوشت آدمیان، از قصه  قهرمانان کهن و ... آگاه می شوید.

نیاز نوشتن با خودنویس و خودکار

 

سخن پایانی:

می دانید که قلم و نوشت افزار دارای انواع متنوعی است. بنابراین چه بهتر که در تهیه اقسام مختلف قلم، به سراغم عتبرترین های این جرگه یعنی گروه پارکر لطیفیاز قدیمی ترین فروشندگان قلم در ایران بروید. آنگاه به صورت حضوری یا در مراجعه به وب سایت WWW.Parkerlatifi.comمی توانید اقدام به خرید هر گونه ابزار جادویی نوشتار، نظیر خودنویس، خودکار، روان نویس و ... در برترین و باکیفیت ترین نوع آنها بنمایید.

زیرا هرگز مرزی جهت پایان نیاز انسان به نوشتار علی رغم اختراع رایانه نیز، موجود نیست.

منبع : www.Parkerlatifi.com
اشتراک گذاری

نام:
آدرس ایمیل:
متن نظر *:
كد امنیتی *:
اگر تصویر ناخواناست(اینجا)را کلیک کنید

 

گروه پارکر لطیفی مرجع تخصصی فروش و تعمیرات نوشت افزار در ایران

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 02166702832 (10 خط)
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه نوشت افزار پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...