name
«شهباز مهاجر» با کاریکاتورهایش برمی‌گردد_ ۵ مرداد ۱۳۹۴

«شهباز مهاجر» با کاریکاتورهایش برمی‌گردد

شهباز مهاجر کاریکاتوریستی است که قبل از انقلاب دو نمایشگاه در ایران برگزار کرد و حالا بعد از گذشت 40 سال، بار دیگر آثارش را به‌نمایش می‌گذارد.

به گزارش ایسنا، مهاجر درباره‌ی این نمایشگاه که 40 تابلو از آثارش در آن به‌نمایش درمی‌آید، گفت: من پیش از انقلاب، دو نمایشگاه در ایران گذاشتم و بعد از آن فقط در نمایشگاه‌هایی در موناکو و پاریس حضور داشتم. هیچ‌وقت نخواستم یا فرصت نشد که آثارم را در ایران به‌نمایش بگذارم.

او ادامه داد: آثار من فضا، مکان و زمان ندارند و تابع هیچ‌کدام نیستند و در هر دوره و زمانی قابلیت حرف زدن و گویایی دارند. من در این ‌آثار به مشکلات آدمیزادی اشاره می‌کنم که خود را دچار مشکلات زیادی می‌بیند و در کاریکاتورهای من به هر شکل شده، خود را از این مشکلات می‌رهاند یا خود را چرخ می‌کند یا دار می‌زند؛ ولی در نهایت، دستی از ناکجاآباد است که انسان را نجات می‌دهد.

مهاجر همچنین بیان کرد: من این آثار را بین سال‌های 44 تا 51 با خودنویس خلق کردم، ولی برای ارائه و معرفی آن‌ها فرصتی پیش نیامده بود.

این نمایشگاه نهم مردادماه ساعت 16 تا 20 افتتاح می‌شود و تا چهاردهم این ماه ادامه خواهد داشت.

گالری عقیلی در شهرک غرب (قدس)، خیابان سیمای ایران، روبه‌روی بیمارستان لاله، خیابان پنجم، گذر فروردین، پلاک 12 قرار دارد. ساعت بازدید از این نمایشگاه 15 تا 19 خواهد بود.

backtopage

© تمامی حقوق برای گروه پارکر لطیفی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک