name
علی اصغر لطیفی ( زندگی نامه )

بیوگرافی علی اصغر لطیفی

Biography Ali Asghar Latifi

علی اصغر لطیفی در بیستمین روز دومین ماه زمستان هزار و سیصد و نوزده ( 20/11/1319 ) در شهر دماوند و در دامنه ی ابر کوه تاریخ ساز ایران پا به عرصه وجود گذاشت .

او در خانواده ای به دنیا آمد که شغل پدر و پدربزرگ او معلم مکتب خانه و آموزگار علم قرآنی بود و کودکی او در محیط مکتب خانه در شهر دماوند سپری شد به همین دلیل وی علاقه زیادی به قلم و نوشت افزار پیدا کرد . از سنین پایین به فعالیت کاری و کمک به خانواده می پرداخت و تا قبل از خدمت سربازی در شهر دماوند بود و خدمت سربازی خود را در شهر تهران و دانشکده افسری سپری نمود و بعد از خدمت سربازی خود در سال 1340 با توجه به علاقه قبلی به نوشت افزار در یک مغازه قلم فروشی که قلم های مشهور جهان را بفروش می رساند مشغول به کار شد در آنجا علاقه زیادی به تعمیرات قلم و طرز استفاده صحیح خودنویس و راهنمایی مشتریان و خریداران قلم پرداخت .

علی اصغر لطیفی

در سال 1342 فروشگاه لطیفی را افتتاح نمود که در کنار فروش محصولات و برند های مختلف خودکار و خودنویس به تعمیر و نگهداری و حک نام اشخاص روی قلم پرداخت . قلم هایی که تا به امروز در دستان بزرگ مردانی که بخشی از تاریخ و هنر این مرز و بوم را به رشته تحریر در آورده اند .

علی اصغر لطیفی

چیزی نگذشت که سخت کوشی و آگاهیش در زمینه دانش نوشت افزار او را به یکی از سرشناسترین فعالان عرصه قلم تبدیل نمود که دوست داران قلم به او لقب پدر قلم ایران را دادند .

علی اصغر لطیفی

برای بسیاری فرهیختگان نام لطیفی یاد آور زیباترین خاطرات دوران تحصیل و شوق و شور نوشتن و زیبا نگاشتن است.

backtopage

© تمامی حقوق برای گروه پارکر لطیفی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک