wait please
شکیبا باشید
Loading
Loading
خانهmap dividerآرشیو اخبارmap dividerروز جهانی خودنویس
روز جهانی خودنویس
روز جهانی خودنویس

روز جهانی خودنویس یک رویداد سالانه و برابر با اولین جمعه ماه نوامر می باشد که توسط علاقه مندان به خودنویس در سراسر جهان جشن گرفته می شود.

روز جهانی خودنویس یک رویداد سالانه و برابر با اولین جمعه ماه نوامر می باشد که توسط علاقه مندان به خودنویس در سراسر جهان جشن گرفته می شود و به عنوان روزی برای ترویج استفاده از خودنویس و نوشتن با خودنویس شناخته شده است.


 

  • خودنویس چیست؟

خودنویس نوعی قلم است که بر خلاف خودکار از جوهر مایع در آن استفاده شده است و توسط مخزن داخل خودنویس نگه داری می شود. جوهر خودنویس با استفاده از دو خاصیت مویینگیو گرانش و بدون نیاز به فشار نوک بر روی کاغذ انتقال می یابد

 اولین خودنویس با ظاهر نزدیک به قلم های امروزی توسط یک کانادایی ساکن نیوروک آمریکا به نام Alonzo T.Cross در سال1870 میلادی اختراع گردید.اولین خودنویس با مشخصات خود نویس های امروزی توسط Lewis Waterman در سال 1844 میلادی اختراع و برای اولین بار به تولید انبوه رسید  .در دورن جنگ جهانی شاهد پیشرفت ها و ابداعات تازه ای در قلم بودیم. با گسترش عرصه رقابت در بازار خودنویس انواع مخزن های جوهر از قبل پرشده و یا به صورت پمپ های جداگانه به بازار آمد . تولید انبوه به کاهش قیمت خودنویس و افزایش گرایش مردم به مصرف خودنویس در دهه 50 میلادی انجامید که با ورود خودکار در این دهه و متعاقبا روان نویس و سایر انواع نوشت افزار در رهه های بعدی بازار خودنویس و گرایش مردم به خودنویس رو به افول نهاد .
روز جهانی خودنویس یک رویداد سالانه و برابر با اولین جمعه ماه نوامر هر سال می باشد که توسط علاقه مندان به خودنویس در سراسرجهان جشن گرفته می شود و به عنوان روزی برای ترویج استفاده از خودنویس و نوشتن با خودنویس شناخته می شود..

 

  • کارکرد خودنویس!

خودنویس یکی از نابترین وسایل نگارش است، بدون شک!
افراد زیادی هستنند که درطول روز از خودنویس برای نگارش خود استفاده می کنند. از زمانی که خودنویس ها پا به دنیای نوشت افزار ها گذاشتند،  توجه افراده زیادی را نسبت به خود جلب کردند. کسانی که از خودنویس برای نگارش روزانه استفاده می کنند می دانند که نوشتن با خودنویس نوعی احساس لذت را در نویسنده به وجود می آورد که با هیچ یک از نوشت افزار های دیگر نمی توان این احساس را به وجود آورد.
از زمان ورود خودنویس، افراد مشهور زیادی شروع به استفاده از این نوشت افزار نمودند و همچنین نوشته های بسیار مهمی مانند عهد نامه ها و صلح نامه ها و قراردادها. را با همین نوشتن افزار نوشته و امضا نموده اند.
عکس های فراوانی از اشخاص مطرح دنیا در حال استفاده از خودنویس و در حال نگاشتن یک متن ثبت شده است، اشخاصی مانند آلبرت انیشتن، آدولف هیتلر و همچنین شخصیت های سیاسی مشهور دنیا  ، از جمله افرادی هستند که می توان به آنها اشاره نمود.
در کنار ارزشی که در نوشتار و نگارش برای خودنویس در جهان وجود دارد ارزش های دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود خودنویس به عنوان یک شی بسیار با ارزش و قابل جمع آوری به حساب آید.
افراد زیادی در جهان و حتی در کشور ایران وجود دارند که علاقه شخصیه آنها جمع آوری خودنویس می باشد و با عنوان کلکسیونر قلم شناخته می شوند. دلایل اینکه یک خودنویس چه شرایطی باید داشته باشد تا با عنوان یک شی با ارزش جمع آوری شود بسیار است و از جمله آن می توان به نحوه ساخت و مواد تشکیل دهنده و یا تاریخ ساخت آن خودنویس و یا حتی اینکه چه کسی از آن قلم استفاده نموده است اشاره کرد.
در حال حاضر قلم خودنویس های زیادی در دنیا وجود دارند که در موزه ها نگه داری می شوند و یا فقط نمونه های آن را در کلکسیون کلکسیونر ها می توان پیدا نمود که هرکدام پیشینه تاریخی جالب و خواندنی دارند.

 

  • چرا روز خودنویس؟

شروع این رویداد بر میگردد به 2 نوامبر سال 2012 میلادی که هدف آن ترویج و معرفی خودنویس به عنوان یک کالای مهم در زندگی روزانه انسان های علاقه مند به نگارش  و همچنین زنده نگه داشتن نوشتار به صورت دستی و از یاد نبردن آن در این عصر تکنولوژی بود. البته در سال اول تعداد نفرات برگذار کننده به 49 و تعداد بازدیدکنندگان ثبت شده در سایت به حدود 600 نفر رسید .
این رویداد برای بار دوم در سال 2013 و روز 1 نوامبر هم با همان اهداف قبلی برگزار شد و با توجه به جشن سال قبل افراد بیشتری در این جشن ثبت نام نمودند و تعداد بازدیدکنندگان ثبت نام شده به حدود 2000 نفر رسید.
این رویداد برای بار سوم در 7نوامبر سال 2014 میلادی برگزار شد و با آنکه افزایش قابل توجه ای در تعداد بازدیدکنندگان پیشبینی نشده بود ولی ثبت نام اینترنتی به حدود 4000 نفر رسید و باعث غافلگیر شدن برگزار کنندگان گردید.
در سال سوم توجه برگزار کنندگان به سمت و سوی فضای مجازی و معرفی خودنویس و گرامی داشت این روز از طریق فضای وب گردید.
امسال نیز مانند سالهای گذشته اولین جمعه ماه نوامبر سال 2015 میلادی که مصادف با 15 آبان ماه بود جشنی در این راستا در کشور فیلیپین برگزار گردید.
امسال در حدود 108 فروشنده از کشور های مختلف دنیا در کنار یکدیگر جمع می شوند و به حدود +10000 نفر بازدیدکننده خدمات می دهند.
امسال خبرنگاران و وبلاگ نویسان زیادی برای ثبت اخبار این روز مهم به فیلیپین سفر کردند و اخبار این روز را به کوش جهان رساندند.
امیدوارم ما هم توانسته باشیم کمکی در راستای اهداف این روز و معرفی خودنویس به عنوان یک نوشت افزار با احساس داشته باشیم
.

 

روز جهانی خودنویس مبارک Happy fountain pen day

 

 

 

مانده تا روز جهانی خودنویس

Fountain Pen day Latifi روز جهانی خودنویس

منبع : www.parkerlatifi.com

نام :
آدرس ایمیل :
متن نظر * :
كد امنیتی * :
اگر تصویر ناخواناست(اینجا)را کلیک کنید

 

گروه پارکر لطیفی با ارائه ی برترین و معتبرترین برندهای نوشت افزار دنیا، و ارائه ی خدمات پس از فروش آن ها، این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا صاحب بهترین ها باشند و با خاطری آسوده درباره ی کیفیت و اصالت نوشت افزار مورد نظرشان، به خرید آن ها بپردازند.

 

شماره تماس با شرکت: 021-66702832  _  021-66707582
آدرس شرکت: خیابان جمهوری، خیابان بابی ساندز، پلاک 2 و 4 ، پارکر لطیفی
ساعت کار فروشگاه:  09:00 صبح لغایت 14:00 و 16:00 عصر لغایت 19:30
نماد اعتماد الکترونیکی فروشکاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
مدرک ساماندهی فروشگاه اینترنتی پارکرلطیفی
Bank Pasargad
© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به گروه پارکر لطیفی می باشد. طراحی شده توسط طراحی فروشگاه اینترنتی داتک
شکیبا باشید ...